تبلیغات

2 زن زنداني ايلامي مشمول عفو و تخفيف مجازات رهبري شدند

مشاور استاندار ايلام و مديركل امور زنان و خانواده استانداري ايلام گفت: دو زنداني زن ايلامي مشمول عفو و تخفيف مجازات مقام معظم رهبري شدند.

به گزارش ايرنا، كلثوم خليلوند روز دوشنبه در بازديد از بند نسوان زندان مركزي ايلام به مناسبت هفته زن اظهار كرد: با موافقت مقام معظم رهبري يكي از اين دو زنداني از بند نسوان آزاد شده و مجازات زنداني ديگر نيز كاهش يافت.

وي با ابراز خرسندي از كاهش محسوس و چشمگير تعداد زندانيان زن بند نسوان ايلام نسبت به سال هاي گذشته، ابراز اميدواري كرد روزي برسد كه هيچ زني در زندان بسر نبرد.

مشاور استاندار ايلام و مديركل امور زنان و خانواده استانداري ايلام گفت: بند نسوان و كانون اصلاح و تربيت بانوان در محل جديد زندان مركزي ايلام بزودي با حضور مسئولان به بهره برداري مي رسد.

خليلوند با اشاره به تفاهم نامه استانداري ايلام و اداره زندان هاي استان اظهار كرد: اين تفاهم نامه با هدف توانمندسازي زنان و دختران زنداني و خانواده هاي آنها منعقد شده است.

وي تاكيد كرد: در اين تفاهم نامه موارد متعددي از جمله حرفه آموزي، بهداشت و سلامت و تحصيل پيش بيني شده و زمينه سازي به منظور حضور بيشتر زنان زنداني در خانه، فراهم كردن تمهيدات براي ايجاد كانون اصلاح و تربيت براي دختران زير 18 سال و زمينه سازي براي بهره مندي خانواده زنان و دختران زنداني از كمك هزينه هاي دستگاه هاي حمايتي از جمله بندهاي اين تفاهم نامه است.

وي بيان كرد: همچنين با اداره كل آموزش فني و حرفه اي استان نيز در خصوص ارائه آموزش هاي لازم به زنان زنداني و خانواده هاي بهبود يافته تفاهم نامه اي منعقد شده است.

وي خاطر نشان كرد: ايجاد طرح هاي توانمندسازي زنان زنداني و خانواده هاي آنها از طريق ارائه آموزش و فراگيري مهارت هاي لازم در حوزه مهارت هاي ديني و زندگي، شيوه هاي موثر كنترل خشم، حرفه آموزي و... از اهداف اين تفاهم نامه است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز