تبلیغات

تصاویر اختصاصی تسنیم از مرکز اسکان موقت اهالی «کفریا و فوعه» در «جبرین»‌حلب

به گزارش خبرنگار خبرگزاری تسنیم در حلب، سرانجام دومین بخش از مرحله نخست توافق مبادله با ساعت‌ها تاخیر و کارشکنی گروه‌های تروریستی با ورود سه هزار نفر دیگر از اهالی مظلوم شهرک‌های تحت محاصره کفریا و فوعه به شهر حلب پایان یافت.

این توافق بر خروج هشت هزار نفر از ساکنان کفریا و فوعه در مقابل اخراج تمام افراد مسلح و اطرافیانشان از مناطق الزبدانی و مضایا به سمت شهر ادلب تصریح می‌کند تا به این ترتیب این مناطق از وجود افراد مسلح پاکسازی شود.

همچنین حدود یک هفته پیش پنج هزار نفر از اهالی فوعه و کفریا پس از خروج از این مناطق و توقف کوتاه در حلب به سمت اماکن اختصاص یافته برای آنها در برخی شهرهای سوریه از جمله لاذقیه، حمص و دمشق منتقل شدند.

در مقابل ورود سه هزار نفر از اهالی کفریا و فوعه به حلب در دور دوم توافق مبادله پس از آنکه تروریست‌ها بیش از دو روز آنها را معطل نگه داشته و در معرض آزارهای شدید قرار داده بودند،  15 اتوبوس حامل 500 فرد مسلح به همراه اطرافیانشان از الزبدانی و سرغایا و الجبل الشرقی وارد منطقه الراشدین در غرب حلب شدند.

بر اساس این گزارش، اهالی فوعه و کفریا پس از ورود به حلب در مرکز اسکان موقت در منطقه جبرین در جنوب شرقی حلب اسکان یافتند.

قرار است این شهروندان در ادامه به مناطقی که برای اسکان دائمی آنها در استان‌های لاذقیه، حمص و حومه دمشق اختصاص یافته است، منتقل شوند.

در مقابل خروج هشت هزار نفر از اهالی کفریا و فوعه، 2700 فرد مسلح از شهرک‌های زبدانی، مضایا و  الجبل الشرقی اخراج و به ادلب منتقل شدند، همچنین 27 نفر از اتباع قطری از جمله شاهزادگان که در بازداشت گروه‌های عراقی بودند پس از خروج تعداد مورد توافق از کفریا و فوعه آزاد شدند، قطر به عنوان یکی از مهمترین حامیان گروه‌های تروریستی از طرف‌های اصلی در اجرای این توافق بود.

 تروریست‌ها در جریان خروج اولین گروه از اهالی کفریا و فوعه که تعدادشان پنج هزار نفر بود، آنها را چندین روز معطل نگه داشته و در یک جنایت هولناک، یک تروریست تکفیری خود را در میان این شهروندان مظلوم منفجر کرد که به شهید و زخمی شدن بیش از 300 نفر منجر شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز