تبلیغات

3000 مرغ در آتش سوزی مرغداری تلف شدند

طی حادثه‌ای یک واحد مرغداری در جاده کلات در آتش سوخت و حدود 3000 قطعه مرغ تلف شدند.

به گزارش ایسنا، حمید فرزین شهری، افسر نگهبان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اظهار کرد:  یک واحد مرغداری واقع در جاده کلات، حوالی روستای کاظم‌آباد دچار آتش‌سوزی شد.

وی در خصوص این آتش‌سوزی، گفت: آتش‌سوزی در یک واحد مرغداری به مساحت تقریبی 400 متر مربع در ساعت 23:00 به سامانه تلفنی 125 اعلام شد که در پی دریافت این خبر با توجه به حساسیت حادثه بلافاصله آتش‌نشانان پنج ایستگاه عملیاتی به همراه 6 دستگاه کامیون اطفاء حریق، دو دستگاه خودروی پشتیبانی آب و یک دستگاه خودروی تجهیزات به محل حادثه اعزام شدند.

با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی در شرایط توسعه به آتش‌نشانی اعلام شده بود، خاطرنشان کرد: در زمان رسیدن آتش‌نشانان شعله‌های سرکش آتش مجموع مرغداری را در بر گرفته بود و دود ناشی از آن در سیاهی شب از فاصله دور به وضوح قابل رویت بود.

فرزین شهری با اشاره به تداوم عملیات اطفای آتش از چندین جهت، گفت: سرانجام آتش‌نشانان موفق شدند آتش را پس از دقایقی تلاش بی وقفه و نفس‌گیر مهار و اطفاء کنند.

افسر نگهبان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ضمن تاکید بر اینکه بروز این آتش‌سوزی خسارت جانی در بر نداشت، افزود: حدود 3000 مرغ در این واحد مرغداری تلف شدند.

فرزین شهری همچنین علت دقیق وقوع این آتش‌سوزی را با توجه به گستردگی آن نیازمند بررسی‌های بیشتر اعلام کرد و در خصوص پیشگیری از بروز آتش‌سوزی در مرغداری‌ها، گفت: طبق آخرین توصیه‌های ایمنی اداره برق منطقه‌ای لازم و ضروريست مالکان مرغداری‌ها سیستم‌های برقی سالن‌های محل نگهداری طیور را کنترل و اجزای به کار برده شده در سالن را تا حد امکان از جنس غیر قابل اشتعال استفاده کنند.

وی همچنین نصب سیستم اعلام حریق در سالن‌های مرغداری‌ها و بازرسی و کنترل آن را لازم دانست و خاطرنشان کرد: باید مجموع کارکنان مرغداری‌ها آموزش‌های لازم در خصوص کار با سیستم‌های اطفاء حریق را دیده باشند و در صورت امکان از وسایل هشداردهنده نظیر زنگ اعلام خطر یا سوت در زمان بروز خطر استفاده کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز