تبلیغات

گردنبند مرغ آمين
از سریال محبوب و دیدنی شهرزاد ، با جنس استیل عالی ، طراحی بی نظیر و شگفت انگیز ، گردنبندی زیبا با ظاهری متفاوت ، نمادی از عشق و محبت، مناسب با هر سلیقه ای
جذاب ترین هدیه برای کسی که دوستش دارید

3000 مرغ در آتش سوزی مرغداری تلف شدند

طی حادثه‌ای یک واحد مرغداری در جاده کلات در آتش سوخت و حدود 3000 قطعه مرغ تلف شدند.

به گزارش ایسنا، حمید فرزین شهری، افسر نگهبان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد اظهار کرد:  یک واحد مرغداری واقع در جاده کلات، حوالی روستای کاظم‌آباد دچار آتش‌سوزی شد.

وی در خصوص این آتش‌سوزی، گفت: آتش‌سوزی در یک واحد مرغداری به مساحت تقریبی 400 متر مربع در ساعت 23:00 به سامانه تلفنی 125 اعلام شد که در پی دریافت این خبر با توجه به حساسیت حادثه بلافاصله آتش‌نشانان پنج ایستگاه عملیاتی به همراه 6 دستگاه کامیون اطفاء حریق، دو دستگاه خودروی پشتیبانی آب و یک دستگاه خودروی تجهیزات به محل حادثه اعزام شدند.

با اشاره به اینکه این آتش‌سوزی در شرایط توسعه به آتش‌نشانی اعلام شده بود، خاطرنشان کرد: در زمان رسیدن آتش‌نشانان شعله‌های سرکش آتش مجموع مرغداری را در بر گرفته بود و دود ناشی از آن در سیاهی شب از فاصله دور به وضوح قابل رویت بود.

فرزین شهری با اشاره به تداوم عملیات اطفای آتش از چندین جهت، گفت: سرانجام آتش‌نشانان موفق شدند آتش را پس از دقایقی تلاش بی وقفه و نفس‌گیر مهار و اطفاء کنند.

افسر نگهبان سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ضمن تاکید بر اینکه بروز این آتش‌سوزی خسارت جانی در بر نداشت، افزود: حدود 3000 مرغ در این واحد مرغداری تلف شدند.

فرزین شهری همچنین علت دقیق وقوع این آتش‌سوزی را با توجه به گستردگی آن نیازمند بررسی‌های بیشتر اعلام کرد و در خصوص پیشگیری از بروز آتش‌سوزی در مرغداری‌ها، گفت: طبق آخرین توصیه‌های ایمنی اداره برق منطقه‌ای لازم و ضروريست مالکان مرغداری‌ها سیستم‌های برقی سالن‌های محل نگهداری طیور را کنترل و اجزای به کار برده شده در سالن را تا حد امکان از جنس غیر قابل اشتعال استفاده کنند.

وی همچنین نصب سیستم اعلام حریق در سالن‌های مرغداری‌ها و بازرسی و کنترل آن را لازم دانست و خاطرنشان کرد: باید مجموع کارکنان مرغداری‌ها آموزش‌های لازم در خصوص کار با سیستم‌های اطفاء حریق را دیده باشند و در صورت امکان از وسایل هشداردهنده نظیر زنگ اعلام خطر یا سوت در زمان بروز خطر استفاده کنند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز