تبلیغات

بهره برداری از 303 طرح آبیاری نوین در فارس زمینه ساز صرفه جویی 13 میلیون مترمکعبی در مصرف آب شد

به گزارش ایرنا، محمود حجتی که در آیین نمادین بهره برداری از 303 طرح آبیاری نوین استان فارس و در ارتباط ویدیوکنفرانس با رئیس جمهوری سخن می گفت، افزود: از دیگر مزایای افتتاح این طرح ها، افزایش 30 درصدی تولید در واحد سطح و 25 درصد کاهش مصرف نهاده های کشاورزی در واحد سطح است.
وی اظهار کرد: علاوه بر این طرح های آبیاری نوین، 20 طرح تولیدی بخش کشاورزی در زمینه های گلخانه، مرغداری گوشتی، گاوداری شیری و صنایع تبدیلی کشاورزی نیز به بهره برداری رسید.
وزیر جهاد کشاورزی ادامه داد:این طرح ها در زمینه گلخانه، مرغداری گوشتی، گاوداری شیری و صنایع تبدیلی کشاورزی هستند و با سرمایه گذاری 285 میلیارد ریال راه اندازی شده اند.
وی اظهار کرد: بهره برداری از 20 طرح تولیدی کشاورزی در استان فارس، اشتغالزایی برای 132 نفر را به همراه دارد.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی فارس هم در این آیین گفت: دولت تدبیر و امید با برنامه ریزی که از ابتدای فعالیت خود در دستور کار داشت، اقدام های مناسبی در حوزه های مختلف به ویژه کشاورزی انجام داد.
محمد مهدی قاسمی بیان کرد: با وجود کمبود اعتبارات آبیاری تحت فشار، امروز شاهد افتتاح همزمان 303 طرح آبیاری نوین در مزارع فارس و در فضایی به وسعت سه هزار و 300 هکتار هستیم.
حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری و شماری از وزیران و اعضای هیات دولت شامگاه چهارشنبه (سی ام فروردین) با هدف شرکت در آیین یادروز سعدی و بهره برداری از افزون بر 400 طرح عمرانی در استان فارس وارد شیراز شد.
نخستین سفر استانی رئیس جمهوری دولت تدبیر و امید اردیبهشت ماه 94 به استان فارس انجام شد.
7379 /6118
خبرنگار: سعید فانی ** انتشار دهنده: پرویندخت پاردسویی شیرازی

انتهای پیام /*

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز