تبلیغات

نشست روش‌ها و تکنولوژی مستندنگاری آثار تاریخی برگزار می‌شود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی معاونت میراث فرهنگی کشور، مدیر کل موزه‌ها و و اموال منقول تاریخی  با اعلام  این خبر گفت: این نشست در راستای تفاهم نامه منعقده بین اداره کل موزه‌ها و اموال فرهنگی تاریخی و لابراتور مستند سازی و تصویرگری تحلیلی دانشگاه کیوتو ژاپن صورت می‌گیرد.

محمد رضا کارگر  هدف از برگزاری این نشست را ارتقا همکاری های فنی و آموزشی به سطحی بالاتر و بهبود کیفیت مستندنگاری آثار تاریخی فرهنگی عنوان کرد.

وی همچنین بستر سازی و ایجاد زمینه همکاری متقابل بین  دو حوزه در زمینه مستندنگاری و معرفی اموال منقول فرهنگی تاریخی در موزه‌ها و مجموعه‌ها را از اهداف انعقاد تفاهم نامه بین اداره کل موزه های کشور و دانشگاه کیوتوی ژاپن اعلام کرد.

به گفته کارگر نخستین اقدام  پس از این نشست دو روزه که با حضور متخصصین و اساتید مجرب از دانشگاه کیوتو ژاپن و کارشناسان موزه‌ها و مجموعه‌های تاریخی فرهنگی برگزار می‌شود مستند نگاری نگاتیوهای شیشه‌ای موجود در کاخ گلستان در مهر ماه سالجاری  پس از استقرار دستگاه تخصصی مستندنگاری و تصویرگری پیشرفته اهدایی از سوی دانشگاه کیوتوی ژاپن خواهد بود.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز