تبلیغات

«افغان‌آباد»، «ملا قادر» و محله‌ای به وسعت حضور کودکانه مهاجرین افغانستانی

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، در گوشه‌ای از محلات گنبد کاووس ایران، «روحانی مسئول» در مسجد هجرت منطقه «افغان‌آباد» سالیانی‌ دراز به دنبال رفع دغدغه‌ مردم است. البته شاید تصور اینکه یک روحانی فهرستی از مردم محل و مشکلاتشان را تهیه کرده و روز و شب خود را وقف پیگیری مسائل و مشکلات گوناگون مهاجرین از جمله آموزش و پرورش کودکان کند، دور از واقعیت به نظر برسد.

کلاس‌های قرآن «ملاقادر سلجوقیان» روحانی اهل سنت ترکمن برای کودکان افغانستانی و انجام فعالیت‌هایی چون سرود و مسابقه برای توزیع ماهانه نشریه باغ تنها گوشه‌ای از تلاش‌های این روحانی متعهد در محله افغان آباد گنبد کاووس است.

زدودن محرومیت و فقر در تمام شئون فکری، فرهنگی و اقتصادی از چهره‌ی مردمان محروم‌ و برپایی «قسط» از اصلی‌ترین دغدغه یک «جامعه‌ مسئول و یک روحانی متعهد است.

زمستان سال گذشته بخشی از پوشاک جمع‌آوری شده در کمپین «لباس گرم» با همکاری ملاقادر میان کودکان افغانستانی در محله افغان‌آباد توزیع شد. مهاجرین اهل سنت افغانستانی از قومیت ترکمن و پشتون سال‌هاست در این منطقه ساکن هستند.

انتهای پیام/.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز