تبلیغات

رشد ۱۳.۶ درصدی صادرات گاز در سه‌سال گذشته

صادرات گاز در دولت یازدهم با بیش از ١٣,٦ درصد افزایش نسبت به دوره قبل به بیش از ٢٠ میلیارد و ٣٠٠ میلیون مترمکعب رسید.

به گزارش ایسنا، حمیدرضا عراقی، مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران گفت: حجم صادرات گاز ایران در دولت یازدهم (مردادماه ٩٢ تا خردادماه ٩٥) بیش از ١٣,٦ درصد نسبت به دوره قبل (دولت دهم) افزایش داشته و این موضوع سبب ارزآوری برای کشور شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران با بیان این که صادرات پایدار گاز سبب اعتماد بین المللی به صنعت گاز ایران شده است، افزود: صنعت گاز افزون بر تامین نیاز بخش های مختلف داخل کشور به صنعتی ارزآور برای کشورمان تبدیل شده است.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت های شرکت ملی گاز ایران در طول سه سال گذشته، یادآور شد: با توجه به افزایش تولید گاز از مخزن مشترک پارس جنوبی، حجم تحویل گاز به بخش های مختلف مصرف از جمله نیروگاه ها و صنایع نیز افزایش یافت و این موضوع افزون بر صرفه جویی های اقتصادی سبب کاهش آلودگی هوا نیز شده است.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران ادامه داد: طی سه سال گذشته به ٩١ شهر و ٦ هزار و ١٣٠ روستا گازرسانی شده است.

وی با بیان این که اجرای این طرح ها در طول ٥٠ سال فعالیت صنعت گاز بی سابقه بوده است، اعلام کرد: طرح های گازرسانی به ٧٠ شهر و هشت هزار روستای دیگر نیز تا پایان فعالیت دولت یازدهم به بهره برداری خواهند رسید.

عراقی با بیان این که توسعه گازرسانی در کشور سبب ایجاد امنیت انرژی و رفاه عمومی بویژه در روستاها شده است، تاکید کرد: افزایش گازرسانی به واحدهای صنعتی زمینه را برای شکوفایی اقتصاد کشور فراهم کرده است.

براساس گزارش وزارت نفت، معاون وزیر نفت در امور گاز با اشاره به پایداری انتقال گاز شمال کشور گفت: با اجرای طرح های خطوط انتقال گاز و توسعه گازرسانی در مناطق شمالی کشور شاهد پایداری انتقال گاز در این مناطق هستیم.

وی ادامه داد: ذخیره سازی مطلوب گاز در مخزن شوریجه ضریب پایداری شبکه گاز شمال و شمال شرق کشور را بیش از پیش افزایش داده است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز