تبلیغات

سرعت شبکه‌های مخابراتی نسل چهارم ۲ برابر می شود

به گزارش خبرگزاری مهر، شرکت تی – موبایل پیش از این هم از فناوری خاصی در شبکه مخابراتی خود موسوم به ۴x۴ MIMO استفاده کرده بود که انتقال یک سیگنال بی سیم را از چهار مسیر مستقل ممکن می کرد و در نهایت این سیگنال ها با یکدیگر ترکیب شده و کارآیی و سرعت خدمات اینترنت همراه را افزایش می دهند. تی –موبایل این خدمات را در شبکه مخابراتی خود در ۳۱۹ شهر مختلف ارائه می دهد.

فناوری جدیدتر تی –موبایل برای دو برابر کردن سرعت شبکه های مخابراتی نسل چهارم quadrature amplitude modulation (QAM) نام دارد و با استفاده از آن می توان حجم داده های منتقل شده در هر بار انتقال را افزایش داد و سرعت این انتقال را هم بیشتر کرد.

تی – موبایل مدعی است با استفاده از فناوری QAM و ترکیب آن با فناوری MIMO  سرعت بارگذاری خود را به ۴۰۰ مگابیت در ثانیه افزایش داده که ۱۰۰ مگابیت در ثانیه بیش از سرعت دانلود اپراتور مخابراتی وریزون می باشد. البته سرعت های یاد شده به صورت فرضی اعلام می شوند و ممکن است سرعت واقعی پایین تر از این ارقام باشد.

باید توجه داشت که بهره مندی از خدمات اینترنت پرسرعت مستلزم خرید گوشی هایی است که با شبکه های نسل چهارم تلفن همراه سازگاری داشته باشند. از جمله این گوشی ها می توان به Galaxy S۷  یا  S۷ Edge اشاره کرد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز