تبلیغات

دیدار عوامل «آفتاب شرقی» با مدیر شبکه یک/ کم نمی‌گذاریم

به گزارش خبرگزاری مهر، تهیه کنندگان، مجریان و کارشناسان برنامه «آفتاب شرقی» روز گذشته ۱۶ شهریور با علیرضا برازش مدیر شبکه یک سیما نشستی صمیمانه برگزار کردند.

در این نشست مجید نادری و یونس قاسمی تهیه کنندگان، ندا ملکی، محمد هادی صلح جو و علی جباری مجری، حجت الاسلام حسینی، حجت الاسلام دادمرزی، حجت الاسلام فقیهی، حجت الاسلام علوی تهرانی، حاجی عبدالباقی و اسماعیلی کارشناسان برنامه «آفتاب شرقی» به همراه حجت الاسلام رحیم زاده مدیرگروه معارف اسلامی شبکه یک حضور داشتند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام رحیم زاده مدیر گروه معارف شبکه یک گفت: برنامه «آفتاب شرقی» در آخرین نظرسنجی، دومین برنامه پربیننده غیر نمایشی شبکه یک شناخته شده است. برنامه «دستپخت» با ۲۷ درصد و «آفتاب شرقی» با ۲۲ درصد، بیشترین بینندگان این شبکه را تشکیل داده اند و برنامه قدیمی «درس هایی از قرآن» هم در جایگاه سوم این رتبه بندی قرار گرفته است.

وی با اشاره به افزایش تعداد مخاطبان این برنامه مذهبی در دو ماه گذشته تصریح کرد: در تیرماه امسال ۱۵ هزار تماس با برنامه گرفته شده بود که این میزان در مرداد ماه به حدود ۷۷ هزار تماس افزایش یافت و این نشان رضایت مخاطبان از «آفتاب شرقی» و ارتباط دوسویه این برنامه با بینندگان دارد.

مدیر گروه معارف اسلامی شبکه یک یادآور شد: تلاش ما این است که سطح برنامه را با ارائه موضوعات معرفتی و اخلاقی در حد مطلوب نگه داشته و آن را ارتقا دهیم. به منظور بهره مندی و دسترسی بینندگان به مطالبی که توسط کارشناسان در برنامه مطرح می شود، ما تلاش می کنیم تا مطالب را مکتوب شده در سایت و کانال تلگرامی برنامه در دسترس مخاطبان قرار دهیم.

حجت الاسلام والمسلمین علوی تهرانی هم در این جلسه بر شناسایی نیاز مخاطبان به مسایل فقهی و اخلاقی تاکید کرد و افزود: نیازهای جوانان و نوجوانان در حوزه های دینی و اخلاقی با بزرگترها و والدین متفاوت است و شناخت این نیازها به ارتقای شناخت مخاطب در حوزه های دینی و معارف اسلامی کمک شایانی خواهد کرد.

در ادامه حاجی عبدالباقی هم یادآور شد: ساعت پخش «آفتاب شرقی» زمانی است که شاید بیننده کمتری داشته باشد و همین مساله ایجاب می کند که این برنامه در زمان پیک، بازپخش شود. از سوی دیگر ما به عنوان کارشناس برای این که بتوانیم مطالب مورد نیاز بیننده را مطرح کنیم، نیاز است تا بازخوردهای آن را از سوی مخاطبان ببینیم.

اسماعیلی دیگر کارشناس برنامه «آفتاب شرقی» هم در این جلسه یادآور شد: چون تمام کارشناسان این برنامه رقابتی با هم ندارند، می توانند در ارائه موضوعات مکمل یکدیگر باشند. از سویی از آنجایی که زمان پخش حوالی اذان ظهر است، مطالب مطروحه باید فطرت بینندگان را هدف قرار دهد نه حرف های تبلیغی و تعلیمی، چرا که با تبلیغ و تعلیم نمی توان در ترویج معارف اسلامی و شعائر دینی موفق بود.

وی همچنین بر افزایش جذابیت های بصری برنامه تاکید کرد و گفت: با جذاب کردن دکور و نورپردازی مناسب، در جذب مخاطب می توان موفق بود.

در پایان این نشست صمیمی، مدیرشبکه یک سیما هم ضمن تشکر از برگزاری چنین جلساتی، اظهار کرد: این برنامه در اختیار دو تهیه کننده خوش نام و قدیمی در حوزه برنامه های معارفی است و ما آمادگی کامل داریم تا از این برنامه خوب حمایت همه جانبه کنیم.

علیرضا برازش همچنین بر اهمیت حوزه برنامه های معارفی در شبکه یک تاکید کرد و افزود: از نظر مالی و سخت افزاری ما برای گروه معارف کم نمی گذاریم و برای بهتر شده برنامه ها، حمایت های خود را از «آفتاب شرقی» ادامه خواهیم داد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز