تبلیغات

انتقاد مطبوعات انگلیس از حª

ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1395/06/17 شناسه خبر: 888682

روزنامه‌های تایمز و دیلی تلگراف چاپ انگلیس، از حکم سبک دادگاه علیه "انجم چودری" انتقاد کرده و نوشتند که "مبلّغ تنفر در طول دو سال آینده آزاد خواهد شد".

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دادگاهی در انگلیس چودری را به اتهام تبلیغ برای گروههای تروریستی به پنج سال و نیم زندان محکوم کرد.
روزنامه تایمز نوشت: احتمال دارد چودری که دادگاه را به رسمیت نشناخته است، قبل از پایان سال 2018 میلادی آزاد شود زیرا درمورد مسائل مربوط به تروریسم یا طراحی عملیات تروریستی محاکمه نشده است.
این روزنامه به نقل از مسؤولان امنیتی نوشت: چودری مستحق مجازات کامل است زیرا نه فقط مبلّغ تنفر بوده بلکه دیگران را برای پیوستن به گروههای "تروریستی" تحریک کرده، و حتی خود شخصا با تعدادی از توطئه‌ها و عملیات ترور در ارتباط بوده است.
تایمز به نقل از وکیل مدافع چودری خاطرنشان کرد: این فرد ممکن است مدت حبس خود یا بخشی از آن را براساس قانون جدید در زندان انفرادی بگذراند، زیرا این قانون بر جدا کردن مبلغان افراطی از سایر زندانیان به هدف مبارزه با گسترش افراط گرایی تاکید می‌کند.
روزنامه دیلی تلگراف نیز با انتشار تصویری از چودری، نوشت: عاقلانه نیست که چودری به جای مجازات کامل یعنی به مدت 10 سال، ‌فقط به پنج سال و نیم زندان محکوم شود.
این روزنامه خاطرنشان کرد: محاکمۀ به گونه‌ای پایان یافت که انگار چودری در نهایت امر پیروز شده است؛ چودری در لحظه قرائت حکم و ورود قضات، به احترام عدالت از جای خود بلند نشد و این دلیل دیگری بر مخالفت وی با ارزش‌های جامعه انگیس است.

منبع:العالم

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز