تبلیغات

چاپ کتاب وصیت‌نامه‌های شهدای یزد در انتظار تامین اعتبار

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد گفت: به زودی نخستین کتاب حاوی وصیت‌نامه‌های شهدا و جانبازان بالای 70 درصد استان چاپ و منتشر می‌شود.

به گزارش ایسنا، "احمد ابراهیمی" اظهار کرد: وصیت‌نامه تمامی شهدای استان توسط اداره تحقیقات و جمع‌آوری آثار شهدا بنیاد شهید و امور ایثارگران استان جمع‌آوری شده است که در صورت تامین اعتبار به زودی چاپ و منتشر خواهد شد. کتاب جامع معرفی شهدای استان یزد قالب 25 جلد تدوین و برای چاپ آماده شده است. همچنین کار مستندسازی وصیت‌نامه شهدای استان یزد از سال 1374 از سوی بنیاد شهید و امور ایثارگران استان آغاز شد و با تکمیل و جمع‌آوری وصیت‌نامه شهدا، امسال مراحل تدوین این کتاب به پایان رسید.

وی محتویات و بخش‌های قابل انتشار این کتاب را شامل مستنداتی از زندگی‌نامه، وصیت‌نامه شهدا، خاطرات و دست نوشته‌های شهیدان در میدان‌های نبرد حق علیه باطل برشمرد و اضافه کرد: تمام این اطلاعات با همکاری و همراهی خانواده‌های شهدا به ویژه بستگان درجه یک آنها مانند پدر و مادر و برادر و خواهر و همسر شهدا، گردآوری و تدوین شده است.

ابراهیمی تعداد جلدهای این کتاب را 25 جلد عنوان و اظهار کرد: با توجه به تعداد شهدای استان و آثاری که از این عزیزان گردآوری و تدوین شده است در مجموعه‌ای 25 جلدی چاپ و منتشر خواهد شد که برای هر جلد کتاب 400 میلیون ریال اعتبار نیاز است.

وی با اشاره به نبود و کمبود اعتبار برای انجام چنین طرح بزرگی، خاطر نشان کرد: عجله‌ای برای انتشار تمام 25 جلد کتاب نداریم و به دلیل مشکلات بودجه‌ای و تامین اعتبارات لازم باید به تدریج این مجلد بزرگ را به چاپ برسانیم.

مدیر کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان یزد با بیان این که اطلاعات شهدای استان به صورت الفبایی در این کتاب تدوین شده است، اظهار کرد: می‌توان با تامین اعتبار برای هر جلد و با توجه به شیوه تدوین بر اساس حروف الفبا برای انتشار کتاب اقدام کرد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز