تبلیغات

خسارت آفت مگس زیتون کاهش می یابد

معاون فنی کنترل سازمان حفظ نباتات گفت: با همکاری و هماهنگی سه استان زیتون خیز کشور در مبارزه با آفت مگس زیتون می توان خسارت احتمالی این محصول را کاهش داد.

یحیی ابطالی معاون فنی کنترل سازمان حفظ نباتات در گفتگو با خبرنگار  صنعت، تجارت و کشاورزی  گروه  اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، در خصوص خسارت آفت مگس زیتون به باغات اظهار داشت: در ابتدای فصل سال زراعی جاری جمعیت آفات از حالت عادی خارج شد و تمامی محصولات زراعی و باغی را تحت تاثیر خود قرار داد.

وی افزود: در تیر و مرداد ماه سال جاری جمعیت مگس در باغات زیتون افزایش یافت که هماهنگی  باسه استان گیلان، زنجان و قزوین در پیشگیری ، مبارزه و کاهش خسارت باغات تاثیر گذار بوده است.

ابطالی با بیان اینکه خسارات اقتصادی باغات زیتون  مشخص نشده، گفت:  با توجه به بالا بودن جمعیت آفات از ستاد بحران در خواست تامین اعتبار مورد نیاز برای کنترل آفات را داریم.

وی تصریح کرد: با توجه به انکه تغییر اقلیم تهدیدی برای مبارزه به آفات است از این رو انتظار داریم که اصلاح باغات به درستی انجام شود تا به سبب محدودیت منابع آبی و خشکسالی شاهد شیوع آفات نباشیم.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز