تبلیغات

‌حق‌آبه مردم استان لرستان ادا شود

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: باید حق‌آبه مردم استان لرستان ادا شود.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: امروز در مسأله آب با استان خوزستان بحران داریم.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه لرستان استانی پرآب بوده و نیاز به واردات آب ندارد، اما باید حق‌آبه مردم این استان ادا شود.

این نماینده مجلس بیان کرد: سدهای زیادی در مناطق مختلف استان انجام شده است و این در حالیست که در شهرستان پلدختر زمستان‌ها شاهد سیلاب و تابستان با خشکسالی مواجه‌ایم.

کاظمی تصریح کرد: در مناطقی که سدهایی احداث شده جلوی سیلاب‌ گرفته و این تهدید به فرصت تبدیل شده است.

نماینده مردم پلدختر در مجلس شورای اسلامی گفت: در مناطق سیلخیز وجود سد می‌تواند در فصل بی‌آبی منجر به تأمین آب شود و در بحث کشاورزی و حفظ مسائل زیست محیطی نیز موثر افتد.

کاظمی با تاکید براینکه متأسفانه وزارت نیرو نتوانسته حق‌آبه مردم لرستان را ادا کند، اظهار کرد: زمانی که سیاست وزارت نیرو بر ایجاد سد بود لرستان از این صنعت بهره‌مند نشد. تلاش‌مان دفاع از حقوق مردم لرستان است.

وی تصریح کرد: دولت در مناطق پرآب کشور سد ساخته تا زمینه خشکسالی از بین برود و جلوی سیلاب‌های مخرب گرفته شود، اما متأسفانه لرستان از این امر مستثنی دیده شده است.

کاظمی بیان کرد: به منظور دفاع از حق‌آبه مردم لرستان باید جلسه مشترکی با دولت، نمایندگان مردم لرستان و وزارت نیرو تشکیل و بر احقاق حق مردم استان تأکید شود.


انتهاي پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جستجو های اخبار روز

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز