تبلیغات

دستان "سازمان ملل" خالی مان

یک مسئول بلندپایه در وزارت خارجه روسیه گفت:کارشناسان سازمان ملل و سازمان منع استفاده از سلاح های شیمیایی به هیچ مدرکی دال بر کاربرد سلاح های شیمیایی از سوی دولت دمشق دست نیافتند بنابراین مبنایی برای اصرار بر اعمال تحریم ها علیه سوریه وجود ندارد.

‏خبرگزاری تاس روسیه به نقل از 'میخاییل اولیانوف' مدیر اداره منع گسترش سلاح های هسته ای و نظارت بر سلاح وزارت خارجه روسیه نوشت: در رابطه با اتهام های مطرح در این گزارش درباره مقام های رسمی سوریه به نظر نمی رسد که این گزارش به اندازه کافی متقاعد کننده باشد.
وی ادامه داد: نتایج این گزارش تماما براساس گفته های شاهدانی از میان گروه های مخالف سوریه یا کسانی است که با این گروه ها هم فکری داشته اند.با توجه به جانبداری سیاسی آنها نمی توان چندان به گفته های آنان اعتماد کرد. کمیته مشترک نتوانسته هیچ مدرک مستندی مبنی بر دخالت دمشق در جنایت هایی که به آن نسبت داده می شود بدست آورد.

این دیپلمات ادامه داد: کارشناسان مزبور امکان تهیه نمونه های مواد شیمیایی یا تحقیق از شهود یا جمع آوری دلایل اثبات کننده میدانی بصورت مستقل را نداشته اند و این یک واقعیت است بنابراین همه آنچه در این گزارش آمده براساس فرض استفاده از هواپیماهای جنگی استوار شده است.

آنها استدلال می کنند چون تنها، نیروهای دولتی سوریه هواپیماهای جنگی در اختیار دارند لذا تنها مرجعی است که می تواند بشکه های انفجاری حاوی گاز کلر را با اهداف نظامی مورد استفاده قرار دهد.

‏وی ادامه داد : این ربطی به واقعیت ندارد. همه می دانند که افراد مسلح همین چند وقت پیش یک پایگاه هوایی را در اختیار گرفتند که ۹ هلی کوپتر جنگی در آن قرار داشت. شکی نیست که مخالفان سوری خلبان های خوبی از جمله خلبان هایی از ارتش عراق در زمان صدام را هم در اختیار دارند که می توانند این هلی کوپترها را هدایت کنند. در این گزارش این واقعیت نادیده گرفته شده است.

اولیانوف گفت: می گویند یک هواپیمای سوری یک بشکه انفجاری از ارتفاع بالای یک نقطه مشخص به مساحت یک خانه راهدف گرفته و بمب را بر آن جا فرو ریخته ؛ اگر این امر صحت داشته باشد که خود یک رکورد جهانی در هدف گیری دقیق به شمار می آید.چگونه می توان چنین ادعایی را جدی گرفت؟

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز