تبلیغات

استقلال پرستاران با دخالت های دولتی زیر سئوال می رود

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از نظام پرستاری، علیرضا گچ‌کوبان با انتقاد از اینکه در موضوع صلاحیت حرفه‌ای فقط صنف پرستاران متفاوت‌تر از سایر صنوف رفتار می‌کند، اظهار کرد: در بحث صلاحیت حرفه‌ای باید معاونت پرستاری، بورد پرستاری و سازمان نظام پرستاری دخالت داشته باشند در حالی که در آیین‌نامه جدید همه دیده شده‌اند بجز سازمان نظام پرستاری.

وی با اشاره به تدوین آیین‌نامه جدید و ابلاغ آن به ادارات در ادامه این آیین‌نامه را تمام قد دولتی دانست و گفت: معاونت پرستاری فقط در وزارت بهداشت است اما در دانشگاه‌ها معاونت درمان به سرپرستی پزشکان وجود دارد که این یعنی صلاحیت حرفه‌ای با نظارت پزشکان.

رئیس هیئت مدیره نظام پرستاری اهواز با انتقاد از اینکه در این آیین‌نامه حتی عضویت در نظام پرستاری لحاظ نشده است، خاطرنشان کرد: در صنف پزشکی جواز کار و پروان مطب را سازمان صنفی مربوطه صادر می‌کند در حالی که در صنف پرستاری چنین نیست.

گچ‌کوبان یادآور شد: در این آیین‌نامه بحث صلاحیت حرفه‌ای را برای فارغ‌التحصیلان ۹۴ به بعد ضروری دانسته و عنوان شده برای فارغ‌التحصیلان ماقبل آن تا ۵ سال نیاز به اخذ صلاحیت حرفه‌ای نیست و ظاهراً اعتبار صلاحیت‌های حرفه‌ای صادر شده تا ۵ سال تعیین شده است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز