تبلیغات

پاسخ کوتاه ظریف به اهانت مفتی سعودی به مسلمانان ایران

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، محمد جواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در پاسخ به مفتی اعظم وهابی های سعودی گفت که اسلام ایرانیان هیچ شباهتی با افراط گرایی وهابی سعودی ندارد.

 

ظریف افزود: واقعا که هیچ شباهتی بین اسلام ایرانیان و اکثریت مسلمانان با افراط گرایی نژادپرستانه ای که مفتی وهابی و بانیان سعودی تروریزم تبلیغ می کنند، وجود ندارد.

 


وزیر خارجه کشورمان این مطلب در پاسخ به اظهارات عجیب 'عبدالعزیز آل شیخ' مفتی اعظم عربستان که گفته بود، ایرانیان مسلمان نیستند، اعلام کرده است.

 

این شیخ وهابی ادعا کرد که خصومت ایرانی ها با مسلمان از زمان های قدیم وجود داشته است.

پاسخ سخنگوی وزارت خارجه به اظهارات ولیعهد آل‌سعود

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: ولیعهد عربستان که اینچنین بر لزوم حفظ امنیت حج تأکید می کند باید درماندگی دولتش را در حفظ امنیت حج در سال گذشته به یاد آورده و پاسخگوی ملت های داغدار حادثه دردناک منا باشد.

بهرام قاسمی در واکنش به اظهارات اخیر ولیعهد عربستان، این سخنان را تکراری و نوعی «فرار به جلو» حکام آل سعود توصیف کرد.


به نوشته ایرنا، سخنگوی وزارت امور خارجه افزود: سران سعودی همچنان با تکرار اتهامات ناروای خود نسبت به سیاسی سازی مناسک حج از سوی ایران سعی در پیشبرد بازی مکرر، بی حاصل و سلب مسئولیتی سنگین از خود دارند که یک سال است از انجام آن شانه خالی می کنند.


قاسمی تصریح کرد: حاکمانی که امروز داعیه حفاظت از آموزه های اسلامی را دارند باید پیش از آن به تعقیب قضایی مقصرانی همت گمارند که جان حجاج مظلوم را بی ارزش شمرده و مانع از تشکیل هیأت حقیقت یاب بین المللی اسلامی شدند.


سخنگوی وزارت خارجه کشورمان ضمن ابراز تأسف از اظهارات نابخردانه ولیعهد عربستان تأکید کرد: نتایج ناتوانی و ناکارآمدی در برگزاری حج و بروز فاجع بزرگ انسانی در این مراسم متوجه حاکمانی است که نه تنها از کشته شدن هزاران تن از مهمانان بیت الله الحرام ابراز تأسف نکرده اند، بلکه مستقیم و غیر مستقیم ملت های مسلمان منطقه را قربانی بازی های سیاسی فریبکارانه خود می کنند.

 

 

444

 

ظریف: واقعا که هیچ شباهتی بین اسلام ایرانیان و اکثریت مسلمانان با افراط گرایی نژادپرستانه ای که مفتی وهابی و بانیان سعودی تروریزم تبلیغ می کنند، وجود ندارد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز