تبلیغات

یک مظنون ترور در شهر هانوفر آلمان ناپدید شد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، چند هفته ای است که یک پناهنده افغان مظنون به ترور در  شهر هانوفر آلمان ناپدید شده است.

این پناهنده افغان مظنون به ترور که ممنوع السفر بوده و باید مرتبا از خود به پلیس خبر می داد چند هفته ای است که در شهر هانوفر آلمان ناپدید شده است.

پلیس شهر هانوفر آلمان امروز (سه شنبه) خبر داد از 11 جولای دیگر گزارشی از این پناهنده افغان مظنون به ترور دریافت نشده است.

این پناهنده افغان 23 ساله بر اساس مدارک سازمان های امنیتی حملات تروریستی در وطن خود را برنامه ریزی کرده بود . به گزارش روزنامه "هانوفرشه آلگماینه سایتونگ"، این پناهنده افغان مظنون به ترور دو روز بعد از تمدید ممنوعیت سفرش برای یک سال دیگر ناپدید شد.

این پناهنده افغان از طرفداران داعش محسوب می شد که  از طرف دادستانی کل فدرال آلمان همچنین متهم به یک حمله چاقو به یک افسر پلیس هم بود.

رئیس پلیس شهر هانوفر در کمیسیون تحقیق مبارزه با اسلام گرایی افراطی در ماه ژوئن گفته بود که ما این فرد مظنون را تحت مراقبت داریم.

این افغان مظنون به ترور در سال 2011 به آلمان فرار کرده بود و قبلا نیز به عنوان مترجم برای نیروهای امنیتی آمریکا و مدت کوتاهی هم برای انگلیس  به عنوان متخصص برای ختثی کردن تله های انفجاری کار کرده بود.

یکی از مقامات بلند پایه حزب دموکرات مسیحی آلمان بعد از ناپدید شدن این مظنون ترور انتقاد شدیدی به وزیر داخلی ایالت نیدرزاکسن وارد کرده و اظهار داشت: دیگر چه اتفاقی باید بیفتد تا وزیر داخلی این ایالت، پلیس نیدرزاکسن را بالاخره به گونه ای تجهیز کند که شانس مبارزه موثر با افراط گرایی داشته باشد.

انتهای پیام/     

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز