تبلیغات

چراغپور: هافبک های ما مصرف کننده هستند!

به گزارش افکارنیوز،

مربی سابق تیم ملی در مورد عملکرد شاگردان کی‌روش در دیدار برابر چین گفتگو کرده است.

درست کارشناسی کنیم

برای اینکه در مورد بازی صحبت کنیم باید روش درستی در پیش بگیریم که اولا هم به ارزش‌های تیم‌ملی لطمه نخورد و در قسمت دوم هم باید نقطه  ضعف‌های تیم‌ملی را طوری بازگو کنیم که هواداران تیم‌ملی از هر دو آگاه بشوند. در قسمت سوم باید مطلب طوری باشد که اگر کی‌روش یا کادر او این مطلب را دیدند، روی موضوع مکث داشته باشند و در آن تامل کنند. به طور کلی باید موضوع را در یک ظرف بزرگ ببینیم و سپس جز به جز در مورد آن صحبت کنیم.

اولویت ما نباختن در خانه حریف بود

در درجه اول ما از لحاظ استراتژیک خیلی خوب بازی را بررسی کرده بودیم و تفاوت‌های بازی با قطر در نوع بازی تیم‌ملی کاملا مشخص بود. راهبرد درازمدت ما این بود که در خانه حریف اول نبازیم و این تنها به چین مربوط نمی‌شود و برای هر تیمی که ما با آن بازی می‌کنیم در اولویت است. در این دیدار ما در چین بودیم و در شرایط جوی و آب و هوایی آنها و در خانه آنها بازی داشتیم و این موضوع نمود بیشتری پیدا می‌کرد.

تغییرات تیغ دولبه است / آرایش امروز بهتر از بازی با قطر بود

دومین موضوع اینکه در بازی اول علیرغم نتیجه قابل قبولی که گرفتیم خوب بازی نکردیم و تغییراتی که کی‌روش انجام داد، لازم بود. تغییرات در چنین بازی‌هایی یک تیغ دو لبه است و ممکن است آرایش جدیدی که برای از بین بردن نقاط ضعف ایجاد می‌شود خودش نقطه ضعف دیگری ایجاد کند ولی خدا را شکر با اینکه آرایش تیم‌ملی تغییر کرد، آرایش روز دوم از روز اول بهتر بود.

بازیکنانی که تغییر نکردند عملکرد بهتری داشتند

سومین مورد اینکه بازیکنانی که تغییر نکردند نمایش بهتری داشتند، به عنوان مثال رامین رضائیان به جز در دقیقه 4 عملکرد قابل قبولی داشت و دیگر مثل بازی با قطر دور نخورد. بیرانوند هم در درون دروازه عملکرد بهتری نسبت به بازی قبلی از خود نشان داد. در قلب خط دفاعی هم زوج پورعلی‌گنجی و منتظری خیلی باهوش در کنار هم قرار گرفتند و ترکیب جدیدی را برای این نقطه ایجاد کرده بودند که البته با مصدومیت منتظری این موضوع برای تیم‌ملی تغییر کرد.

با تیمی درجه دو در آسیا بازی داشتیم

تیم‌ملی چین نشان داد که در سطح تیم‌های درجه دو آسیا است تکنیک، آرایش تیمی، تاکتیک تیمی، تکل زدن و تمامی موارد این تیم مانند تیم‌های درجه دو بود و خیلی بعید است که در شرایط نرمال به این تیم ببازیم. یک موضوع خیلی جالب این بود که چینی‌ها خیلی راحت دریبل می‌خوردند و تعویض‌های ما که البته درست هم انجام شد باید به سمتی می‌بود که بازیکنان جدید بتوانند درگیری‌های نفر به نفر را از پیش رو بردارند و خوشبختانه کلاس بازی بچه‌های ما از لحاظ انفرادی خوب است و در مجموع نسبت به بازی اول بهتر بودیم.

سردار خوش‌کلاس‌ترین سانتر فوروارد  ایران است

نیمه اول سردار آزمون خیلی خوب ظاهر شد و به نظر من خوش کلاس‌ترین تک‌سانترـ فوروارد فوتبال ملی ایران در چند سال گذشته بوده است. اینکه چرا می‌گویند در نیمه اول خوب بود، بخاطر این است که هم خوب سر می‌زد و هم خوب پاس‌های در عمق را دریافت می‌کرد و در کار تهاجمی بسیار موثر بود اما در نیمه دوم به دلیل اینکه هافبک‌های ما مصرف‌کننده زیاد داشتند، سردار آزمون تغذیه نشد و از جریان بازی خارج شد.

بازیکنان میانی ما خودشان مصرف کننده هستند!

تیم‌ملی ما دو مشکل دارد یکی اینکه بازیکنان میانی بیشتر خودشان مصرف‌کننده هستند به عنوان مثال فوتبال آلمان در این زمینه خیلی خوب است و هافبک‌های این تیم به خوبی مهاجمانشان را تغذیه می‌کنند و هافبک‌های تیم‌ملی هم باید بیشتر برای مهاجمین توپ‌سازی و موقعیت‌سازی کنند  و دومین مشکل اینکه بازیکنان ما خیلی بی‌محابا و پرعجله خطا می‌کنند که این باعث می‌شود ترکیب تیم‌ملی در بازی‌های آینده تغییر کند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز