تبلیغات

مدیران به ما اعتماد کنند/ همیشه نگرانیم بخشی از فیلم‌مان حذف شود

به گزارش خبرنگار مهر، عصر امروز ۱۶ شهریور آیین رونمایی از بسته فیلم های پوران درخشنده با حضور جمعی از هنرمندان، مدیران و اصحاب رسانه در موزه سینما با اجرای محمد سلوکی برگزار شد.

پوران درخشنده در این مراسم گفت: خودم را لایق برگزاری چنین مراسمی نمی دانم که دوستانم به این شکل در این مراسم درباره من سخن بگویند. باید خدا را شکر کنم که من را در مسیری قرار داد که همواره مبارزه کنم. هنگامی که به دوره هایی که کار کرده ام فکر می کنم متوجه می شوم که تمام آن دوران پر از فراز و نشیب بود. اتفاقات عجیبی برای من افتاد برای مثال من ۹ سال فیلمی نساختم و در آن دوران کارهای دیگری می کردم برای مثال در دانشگاه تدریس و پژوهش می کردم.

وی افزود: من در آن زمان به این علت نتوانستم کار کنم که مضمون برخی از فیلم هایم برای عده ای خوشایند نبود ولی پس از طی شدن آن دوران دوباره از نو شروع کردم و افت و خیزهای زیادی را تجربه کردم. برای مثال فیلمی با عنوان «رویاهای خیس» درباره بلوغ نوجوانان ساختم که در آن زمان تنها یک سانس به فیلم من دادند این در حالی است که من با سرمایه خودم برای دغدغه های مردم فیلم می ساختم.

درخشنده این فیلم را دغدغه دوران خود دانست و عنوان کرد: دهه ۸۰ دهه بحران نوجوانان ما بود اما با این وجود آن فیلم مورد کم لطفی قرار گرفت. فکر می کنم در دهه ۹۰ اتفاقات خوبی در حال رخ دادن است و حجت الله ایوبی تلاش زیادی برای این امر می کند.

این نویسنده و کارگردان ادامه داد: به نظرم ما باید بتوانیم حرف خودمان را بزنیم که درد خانواده های ما است. برای مثال امروزه خانواده های ما دچار طلاق عاطفی هستند. ما نباید دچار خودسانسوری شویم و باید بتوانیم این مسائل را به تصویر بکشیم البته من معتقدم باید یک نگاه سالم در پشت دوربین وجود داشته باشد و در عین حال دست ما برای کار کردن باز باشد. فکر می کنم ما فیلمسازان بعد از این همه سال فهمیده ایم که باید به چه موضوعاتی بپردازیم و چه چیزهایی خط قرمز ما است. به مدیرانمان می گویم که به ما اعتماد کنید.

وی ادامه داد: در تمام مدتی که ما سینماگران فیلم می سازیم مدام نگران هستیم که مبادا قسمتی از فیلم ما را حذف کنند. بنابراین باید فضایی ایجاد شود که سینماگرانمان دغدغه این را نداشته باشند که ممکن است قسمتی از فیلمشان حذف شود.

کارگردان «هیس! دخترها فریاد نمی زنند» ضمن گلایه از تلویزیون گفت: تلویزیون در بسیاری از موارد فیلم های ما را به نمایش نمی گذارد. برای مثال بسیاری از آثار من را تاکنون  پخش نکرده است. دوست دارم بدانم که چه چیزی در آنها وجود داشت که آنها حاضر به پخش کردن این فیلم ها نشدند. این در حالی است که من از مردم سفارش می گرفتم. می خواهم به مدیران کشورمان بگویم که ما هیچ قصد و نیت بدی نداریم پس به ما اعتماد کنند تا این اعتماد نتیجه بدهد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: امیدوارم امسال جشنواره پربار و پرهیجانی داشته باشیم به طوری که مردم به تماشای آثار آن بنشینند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز