تبلیغات

دولت صریحاً درباره FATF توضیح دهد

به گزارش حوزه احزاب باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، محسن قناعت دبیر حزب موتلفه اسلامی استان تهران در جمع اعضای شورای این استان با اشاره به توافق اخیر FATF تصریح کرد: متاسفانه این روزها شاهد تعهد بانک مرکزی در توافق موسوم به FATF هستیم که نوعی خودتحریمی توسط بانک‌های داخلی را نشان می‌دهد. این توافق یعنی اینکه بانک‌های ایرانی حق همکاری با هیچ‌ یک از مراکزی که دولت امریکا تحریم کرده است ندارند. بیش از 170 شرکت بزرگ و سازمان دولتی ایرانی در فهرست تحریم‌های امریکا قرار گرفته‌اند.

وی افزود: این توافق نشان از خود تحریمی دارد، چگونه مسئولان زیر بار چنین توافقی می روند؟ مردم در بزنگاههای تاریخ انقلاب به صحنه آمده اند تا از زیر بار سلطه غربی‌ها خارج شوند و حالا چنین توافقی چه توجیهی دارد.

قناعت تاکید کرد: دولت صریحا باید در مورد FATF توضیح دهد. دولت محترم در موضوع برجام به مردم قول داد در روز امضای آن همه تحریم‌ها لغو شود اما امروز می‌بینیم نه تنها تحریم‌ها لغو نشده که خود تحریمی نیز اجرا خواهد شد.

وی افزود: دولت اگر دلایل مستحکمی برای توافق FATF نداشته باشد انتظار حمایت و اعتماد مردم را نداشته باشد.

قناعت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات جوانان در کشور بیان داشت: بزرگترین مشکل جوانان امروز در کشور بیکاری و ازداج است.

**متأسفانه دولتها در زمان انتخابات فقط به شعار ایجاد اشتغال اکتفا می‌کنند

وی افزود: متاسفانه همه دولتها در زمان انتخاباتها شعارهایی برای ایجاد اشتغال و بسترسازی ازدواج جوانان می‌دهند اما در عمل کاری دیده نمی‌شود.

دبیر حزب موتلفه اسلامی تصریح کرد: شغل مهمترین مطالبه مردم برای جوانان است زیرا اگر امروز جوانی شغل داشته باشد با آن می تواند بسیاری از هزینه های زندگی را بپردازد اما اینکه حدود چندین میلیون جوان بیکار، آن هم تحصیل کرده وجود دارد اصلا موضوع خوبی نیست. دولت باید عزم خود را در این راه به صورت جدی جزم کند.

قناعت در ادامه ضمن گرامیداشت سالروز قیام خونین مردم در 17 شهریور و ضرورت بازخوانی و توجه به پیامدهای این حادثه تاریخی، گفت: مردم در واقعه 17 شهریور ماه  درس ایثار، مقاومت و ایستادگی دادند و امروز ایران اسلامی الگوی همه ملت‌های آزادی‌خواه دنیاست.17 شهریور تاثیر عمیق بر روی نهضت مردم ایران داشت.

وی افزود: مردم تهران در این واقعه تاریخی نشان دادند گوش به فرمان ولی امر و مرجع تقلید خود هستند و با عزم و اراده ای جدی پیروزی انقلاب اسلامی را شتاب بخشیدند.

قناعت تصریح کرد: امام خمینی (ره) این روز را یوم الله نامیدند تا در خاطره‌ها و ذهن‌ها جاودان بماند تا همه نسل های انقلاب اسلامی بدانند این انقلاب با چه سختی هایی به دست آمده است.

وی خاطرنشان کرد: یوم الله 17 شهریور در واقع قیام جاودان و ماندگار ملت مبارز ایران اسلامی در برابر رژیم فاسد و مستبد پهلوی محسوب شده که برای همیشه در تاریخ ثبت شده است.

دبیر حزب موتلفه اسلامی استان تهران بیان داشت: یکی از اهداف انقلاب اسلامی و مبارزات مردم نفی سلطه غربی ها به خصوص آمریکایی ها بود. مردم از اینکه اجنبی ها بخواهند برای آنها تصمیم بگیرند خسته شده بودند و در لبیک به فرمان امام(ره) به صحنه آمدند و انقلاب اسلامی پیروز شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز