تبلیغات

ضرورت اجرای تعهدات کشورهای۱+۵ دربرجام/ تروریسم خطری جهانی شده است

به گزارش خبرگزاری مهر، کلود بارتلون رییس مجلس ملی فرانسه که در تهران به سر می برد، بعد از ظهر امروز با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفتگو کرد. طرفین در این ملاقات به تفصیل در خصوص روابط دوجانبه و آخرین تحولات منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کردند.

ظریف با اشاره به نقش و جایگاه ایران به عنوان یک بازیگر مهم و تأثیر گذار در منطقه اظهار داشت: ما فرانسه را یک کشور دوست و شریک مهم در روابط اقتصادی خود می دانیم و دیدگاههای مشترکی در بسیاری از مسایل منطقه ای با فرانسه داریم.

وزیر امور خارجه کشورمان ابراز امیدواری کرد تبادل هیأت های سیاسی و اقتصادی میان دو کشور در سطوح عالی موجب گسترش هر چه بیشتر همکاری ها و ایجاد درک مشترک بیشتر میان دو کشور شود.

وی همچنین با بیان این نکته که ایران و اروپا بیش از دیگران اعتقاد به گفتگو، رایزنی و همکاری های بین المللی دارند و بدون تردید منافع استراتژیک تمامی ما در گرو تفاهم، تعامل و همکاری است، بر لزوم اجرای کامل تعهدات کشورهای ۱+۵ بویژه آمریکا در زمینه توافق هسته ای تأکید کرد.

ظریف ضمن محکوم دانستن بدون قید و شرط و تفکیک تروریسم به خوب و بد در مناطق مختلف جهان اظهار داشت: امروز خطر تروریسم خطری جهانی شده است و این مساله را شما بهتر درک می کنید و بدین منظور معتقد به همکاری جدی تر جامعه بین المللی برای رفع این خطر مشترک هستیم.

وی خاطر نشان کرد: لازم است دوستان اروپایی در مورد سوریه و یافتن راه حل سیاسی برای حل بحران در این کشور بیش از پیش فعال شوند و مانیز همچون گذشته آمادگی داریم با اروپایی ها بویژه فرانسه پیرامون بحران سوریه رایزنی های بیشتری داشته باشیم.

در ادامه این دیدار رییس مجلس ملی فرانسه نیز با اعلام اینکه همه ما به همکاری بیشتر با ایران در منطقه و جهان نیاز داریم افزود: ما هم به سهم خود اصرار داریم و برای  فرانسه هم مهم است تا همه تعهداتی که در توافق تاریخی هسته ای داده شده است اجرایی شود.

وی خاطر نشان کرد: گشایش های خوبی در روابط جهان با ایران بوجود آمده است و بسیاری از بانک های اروپایی و فرانسوی همکاری خود با ایران را آغاز کرده اند.

بارتلون تأکید کرد: اروپایی ها نمی پذیرند که مانعی در راه انجام تعهداتی که در برجام داده ایم به بهانه های مختلف از جمله انتخابات در کشورهای متعاهد کمرنگ شود.

رییس مجلس فرانسه با اشاره به دیدگاههای مشترک زیادی که در مسایل منطقه ای بویژه در لبنان، عراق، سوریه و سایر کشورها با ایران داریم تأکید کرد: راه حل بحران سوریه صرفا سیاسی است.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز