تبلیغات

برجام و سوریه محور صحبت‌های شمخانی با رئیس مجلس ملی فرانسه

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز، علی شمخانی در این دیدار با اشاره به نقش مهم تبادل هیات‌های سیاسی و پارلمانی در درک و شناخت متقابل و همکاری‌ها میان دو کشور تاکید کرد؛ به فعلیت رساندن این همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصادی، تجاری و سیاسی تاثیر مثبتی بر روابط ایران و فرانسه خواهد داشت.

 

دبیر شورای عالی امنیت ملی یادآور شد: فرصت‌های مناسب همکاری اقتصادی همواره باقی نمی‌ماند و کشورها نباید منافع اقتصادی، تجاری و فرصت‌های شغلی مردم خود را به خاطر فشار کشورهای دیگر نادیده بگیرند.

 

او افزود: پس از برجام و لغو قطعنامه‌های شورای امنیت، ادامه صحبت از تحریم کشورها بی‌معناست و اصولا در این شرایط نمی‌توان منافع و روابط اقتصادی کشورها را با قوانین یک‌جانبه محدود کرد.

 

شمخانی گفت: گسترش و طولانی شدن بحران سوریه به نفع منطقه و اروپا نیست و فرانسه به عنوان یکی از کشورهایی که آسیب تروریسم را احساس کرده بایستی اقدامات جدی‌تری را برای مسدودسازی روند کمک‌رسانی نظامی، اطلاعاتی و مالی به تروریست‌ها صورت دهد.

 

نماینده مقام معظم رهبری افزود: عدم پذیرش پناه‌جویان و بدرفتاری با آنان توسط کشورهای اروپایی با معیارهای حقوق بشری و انسانی فاصله دارد و نشان دهنده عدم مسئولیت‌پذیری در قبال مردم گرفتار در بحران تروریسم است.

 

او گفت: مردم سوریه در مناطقی که تحت تسلط داعش و القاعده است، نیازمند امدادرسانی فوری هستند و در این شرایط کشورهای اروپایی قوانین تحریمی علیه دولت سوریه تصویب می کنند که این مسئله تناقضی آشکار در رویکردهای انسان دوستانه است.

 

شمخانی با بیان اینکه برخی طرف‌های غربی به دنبال تعمیق و دائمی‌سازی بحران در منطقه هستند، تصریح کرد؛ هر صحبتی که بیانگر تغییر نقشه سیاسی و مرزهای جغرافیایی کشورها باشد موجب تشدید مناقشات و تنش‌ها خواهد شد.

 

 

رئیس مجلس ملی فرانسه: فرانسه مایل به حداکثر استفاده از فرصت پسابرجام است

کلود بارتلون رئیس مجلس ملی فرانسه نیز در این دیدار با مثبت ارزیابی کردن گسترش روابط سیاسی و اقتصادی میان دو کشور گفت: شرایط همکاری‌های تجاری، اقتصادی و بانکی پس از برجام بسیار مناسب است و فرانسه مایل به حداکثر استفاده از این فرصت است.

 

او با اشاره به جدیت فرانسه در پیگیری دقیق اجرای تعهدات پذیرفته شده از سوی کشورهای مختلف در برجام گفت: اجرای تعهدات غرب در برجام به عنوان الزامی حقوقی و قانونی می‌بایست بدون فوت وقت و با جدیت جامه عمل بپوشد.

 

رییس مجلس ملی فرانسه با تاکید بر عزم برخی کشورها برای استفاده ابزاری ار حقوق بشر برای محدودسازی جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: بسیاری از اشکالاتی که در این بخش مطرح می‌شود با گفتگو و تبیین صحیح و دقیق قابل رفع است.

 

او افزود: فرانسه با اعتقاد کامل به ضرورت مبارزه مستمر با تروریسم کشورهای حامی داعش و مسیرهای جذب جوانان به این گروه را مورد رصد و ارزیابی قرار می‌دهد و با آن مقابله خواهد کرد.

 

ایلنا/222

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز