تبلیغات

مذاکرات صلح تایلند با جدایی طلبان بی توافق پایان یافت

مذاکرات صلح میان ارتش و جدایی طلبان تایلندی بدون توافق پایان یافت چراکه جدایی‌طلبان مسئولیت بمب‌گذاری‌های ماه گذشته میلادی را نپذیرفتند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، مذاکرات صلح میان دولت تایلند و جدایی‌طلبان افراط گرا در این کشور از 2013 و در دوران نخست وزیری یینگلاک شیناواترا آغاز شد اما پس از آنکه وی در سال 2014 از قدرت کنار گذاشته شد، این مذاکرات نیز متوقف شد.

"مارا پاتانی"، یک گروه حامی جدایی طلبی دخیل در این مذاکرات در یک کنفرانس خبری در مالزی که محل برگزاری این مذاکرات بود، گفت:‌ هر دو طرف خواستار برگزاری مذاکرات بیشتر هستند. اما توافقی برای تاریخ بعدی در نظر گرفته نشد. ما به دنبال ایجاد مناطق امن پیشنهادی از سوی دولت تایلند هستیم تا صداقت خود را نشان دهیم.

ژنرال آکسارا کردفول، مذاکره کننده ارشد دولت تایلند گفت:‌ این گروه دست داشتن در خشونت های اخیر را رد کرده که شامل بمب‌گذاری‌ها در شهرهای توریستی در ماه گذشته میلادی نیز می‌شود.

وی ادامه داد: گروه دیگر جدایی طلبان به ما گفته که مسئولیت این خشونت‌ها را برعهده نمی‌گیرد اما با دولت برای ایجاد اوضاع امن همکاری می‌کند.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز