تبلیغات

سلامت دختران نوجوان جامعه در خطر است

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده بر لزوم توسعه فضاهای ورزشی، تفریحی و زمینه افزایش تحرک امن برای دختران تاکید کرد و گفت: سلامت دختران نوجوان در جامعه در خطر است و تمامی افراد جامعه و دولت در تامین امنیت سهیم هستند.

به گزارش ایسنا، فهیمه فرهمندپور در چهارمین جلسه شورای اداری فریدونکنار در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان، اظهار کرد: خانواده در کشور از جایگاه بسیار فراوانی برخوردار است و با وجود تمامی اختلافات فکری، این امر یک ارزش در ایران محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه مدیران ستادی باید بیش از هر چیز به نهاد خانواده که نقش مهمی در جامعه دارد توجه کنند، تصریح کرد: زن در خانواده نباید مورد غفلت قرار بگیرد چرا که در نهاد خانواده یکی از ارکان اثرگذاری است و گاهی اوقات اعضا نه تنها وظیفه خود را در قبال آن انجام نمی‌دهند بلکه مورد غفلت نیز قرار می‌گیرد.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه مطالبات زنان باید در جامعه جدی گرفته شود، خاطرنشان کرد: در تمام قوانین باید نگاهی به موضوع زن و خانواده وجود داشته باشد و نباید به مطالبات زنان به عنوان جنس رقیب در جامعه نگاه شود.

فرهمندپور با تاکید بر اینکه سلامت و بهداشت زن سلامت خانواده را به همراه دارد، افزود: ارتقای شاخص‌های سلامت و بهداشت خانواده به وسیله زنان امکان پذیر است که می توان مشکلات و آسیب‌های جامعه را کاهش داد.

وی تصریح کرد: زن موجودی است که اگر مورد توجه قرار بگیرد مولد سلامت، شادی، امنیت و احساس سعادت در جامعه می‌شود اما آن چنان به حوزه زنان در خانواده توجه نشده است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در ادامه با بیان اینکه دختران کشور با فقر حرکتی رو به رو هستند، خاطرنشان کرد: توجه به ورزش بانوان یکی از مطالباتی است که پیگیری می‌شود و به خاطر این است که سلامت نسل بعد از اهمیت فراوانی برخوردار است.

فرهمندپور افزود: مسئله بحران جمعیت در کشور وجود دارد که افزایش کمی و کیفی آن از دغدغه‌های جدی در جامعه است.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده با اشاره به اینکه سرطان یکی از بیماری های شایع در زنان است، گفت: بخش قابل توجهی از هزینه‌های درمانی و بخشی از مرگ و میرها مربوط به سرطان است و باید توجه داشت که قابل پیشگیری‌ترین انواع سرطان در بانوان است که باید در این رابطه برنامه‌ریزی کرد.

وی با بیان اینکه نبود زن در جامعه آسیب‌های فراوانی را ایجاد می‌کند، تصریح کرد: آمار زنان معتاد به شکل قابل توجهی در کشور در حال افزایش است و سن اعتیاد به شدت کاهش یافته و الگوی اعتیاد از نوع سنتی به صنعتی در بانوان تغییر پیدا کرده است.

فرهمندپور با تاکید بر اینکه توجه به سلامت و امنیت زنان توجه به سلامت و امنیت جامعه است، گفت: حمایت از اوقات فراغت، دسترسی به مکان های تفریحی و آموزشی و ایجاد فرصت‌های شغلی در کشور از کارهایی است که باید انجام شود.

مشاور وزیر کشور در امور زنان و خانواده در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به نابرابری اعتبار میان مردان و زنان تصریح کرد: مسئولان در رسیدگی به امور بانوان به دنبال اعتبار هستند و متصور هستند که فقط باید این اعتبارها در اختیار مردها قرار بگیرد.

فرهمندپور با بیان اینکه تفکر ازدواج، تامین سلامت و امنیت جامعه را به همراه دارد، افزود: برای افزایش ازدواج و کاهش سن آن و افزایش طلاق و کاهش آن فکرهایی صورت گرفته است.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز