تبلیغات

تحریف بی محابای سخنان امام جمعه مهریز +صوت و سند

ساعت: 15:30 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 887805

خط تخریبی ائمه جمعه استان یزد از کجا دنبال می شود؟

با گوش دادن به صحبت های حجت الاسلام برهان امام جمعه مهریز مشخص می شود وی نگفته است: «کسانی که به کنسرت می روند شهوت پرست و عیاش می شوند.» این جمله برداشت و یا به بیان بهتر آرزوی خبرنگار نشریه بود، نه صحبت های امام جمعه مهریز!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصرفرهنگ؛ روز گذشته یکی از نشریات یزدی مطلبی را به نقل از امام جمعه مهریز به عنوان تیتر یک خود برگزید. مطلبی جنجالی همان طور که انتظار می رفت مئولان و افراد بی ربط و با ربط فراوانی در موردش موضع گیری کردند. این مطلب به قدری جنجالی بود که نشریه مذکور به چاپ دوم رسید!

 

 


اما نکته این جاست که با گوش دادن به صحبت های حجت الاسلام برهان امام جمعه مهریز مشخص می شود وی هیچ کجا از صحبت هایش نگفته است که : «کسانی که به کنسرت می روند شهوت پرست و عیاش می شوند.» این جمله برداشت و یا به بیان بهتر آرزوی خبرنگار نشریه بود، نه صحبت های امام جمعه مهریز.
حجت الاسلام برهان صحبت های خود را با ذکر حدیثی از پیامبر اسلام(ص) آغاز می کند. پیامبر می فرمایند: مَنْ سَنَّ فِى الاِسْلامِ سُنَّهً حَسَنَهً فَلَهُ اَجْرُها وَ اَجْرُ مَنْ عَمِلَ بِها بَعْدَهُ مِنْ غَیْرِ اَنْ یَنْقُصَ مِنْ اُجُورِهِمْ شَىْءٌ وَ مَنْ سَنَّ فِى الاِسْلامِ سُنَّهً سَیِّیَهً کانَ عَلَیْهِ وِزْرُها وَ وِزْرُ مَنْ عَمِلَ بِها مِنْ بَعْدِهِ مِنْ غَیْرِ اَنْ یَنْقُصَ مِنْ اَوْزارِهِمْ شَىْءٌ. کسى که سنت حسنه ای ایجاد کند و از آن پیروى شود همانند پاداش کسانى را که به آن عمل مى کنند خواهد داشت، بى آن که از پاداش آنها کم شود و کسى که سنت سیئه ای پایه بگذارد و از آن پیروى شود همانند گناه کسانى که به آن عمل مى کنند خواهد داشت، بى آن که چیزى از گناهان آنها کاسته شود.
برهان در ادامه با اشاره به قلب پاک دختران و پسران یزدی اظهار می کند: مسئولان می گویند  این خواننده را بررسی کرده ایم مشکلی ندارد. من می گویم این خواننده مشکلی ندارد، اما کنسرت که برگزار می شود شما تضمین می کنید برای همیشه که یک فرد مساله دار نیاید؟ الان ممکن است موردی عمل کنید و اشکالی نداشته باشد. بعد از این چطور؟
اگر هزاران دختر و پسر به عشق موسیقی جمع شوند و تبدیل بشوند به یک جمع شهوت پرست عیاش که نتوانید آن ها را کنترل کنید جواب خدا را چه می دهید؟ این کار مصداق مَنْ سَنَّ سُنَّهً حَسَنَهً هست یا مَنْ سَنَّ سُنَّهً سَیِّیَهً است؟

 

آنچه امام جمعه مهریز گفت

 

با تامل در سخنان امام جمعه مهریز، شیطنت آمیز بودن تیتر نشریه مذکور و تلاش برای تحریک دلواپسان کنسرت مشهود می باشد. برهان در سخنان خود با اشاره به اینکه برخی به دنبال نهادینه کردن برگزاری کنسرت ها در استان یزد هستند، نسبت به عواقب افراط در این امر هشدار داده و می گوید ممکن است این اتفاق در آینده موجب انحراف جوانان و تبدیل «عاشقان موسیقی» به یک جمع شهوت پرست و عیاش شود.
در واقع نشریه یزدی با بی اخلاقی و حذف مقدمه و موخره سخنان امام جمعه مهریز، تیتر مورد نظر خود را جهت مظلوم نمائی منتشر کرده است.

انتهای پیام/خ

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز