تبلیغات

وزیراطلاعات:کسی حق ندارد نظام را 2گانه کند/برخی افراد را با خوش رفتاری از پیوستن به داعش منصرف کردیم

وزیراطلاعات:کسی حق ندارد نظام را 2گانه کند/برخی افراد را با خوش رفتاری از پیوستن به داعش منصرف کردیم

حجت‌الاسلام سید محمود علوی امروز (سه‌شنبه) در نشست شورای اداری استان بوشهر اظهار داشت: همه دوستداران نظام باید همگرایی را اصل قرار داده و حول سمبل و عامل وحدت که رهبری است گرد آمده و به همه حق داده شود تا زیر پرچم ولایت قرار گیرند.

وی با بیان این‌که موقعیت خدمت به مردم برای مسئولان یک نعمت است گفت: شکر نعمت تلاش برای جلب رضایت مردم است که همانا هرجا انقلاب نیازی به حضور آنان داشته سینه برای دفاع از انقلاب سپر کرده‌اند.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه اشراف اطلاعاتی و ضربه زدن به دشمن با عنایت و لطف خدا به ما محول شده، افزود: فرصت خدمت و مسئولیت در نظامی که پایه آن روی خون شهیدان استوار است امانتی است که باید به‌درستی با انجام مسئولیت پاسداری شود.

علوی اظهار داشت: محبوب‌ترین افراد نزد خداوند کسانی هستند که خدمت شایسته به مردم را پیشه کرده و مانع سرگردانی آنان شوند؛ چراکه گره زدن به کار مردم گره زدن به کار خداست و فردای قیامت باید پاسخگو باشیم.

وی با بیان اینکه خدمت ما باید بی‌منت باشد گفت: حرمت و کرامت مردم در هر مساله‌ای باید حفظ شود و ملتی که کرامتش حفظ شود امنیت در آن کشور ارتقا یافته و ناهنجاری‌ها و آسیب‌های اجتماعی نیز کاهش می‌یابد.

به گفته وزیر اطلاعات، مدیران نظام جمهوری اسلامی باید به جای دافعه، جاذبه داشته باشند.

وزیر اطلاعات یادآور شد: کسی حق ندارد جامعه را دوقطبی و نظام را دوگانه کند.

علوی تاکید کرد: در نظام جمهوری اسلامی چیزی در عرض ولایت وجود ندارد همه ارکان نظام از رییس‌جمهوری و دولت و مابقی سطوح جامعه در طول ولایت قرار دارند.

وی گفت: دوقطبی کردن نظام باعث شکاف و گسل سیاسی در جامعه شده در این صورت امنیت مخدوش و به جامعه آسیب وارد می‌شود.

وزیر اطلاعات یادآور شد: کشوری که در آن آرامش و امنیت وجود داشته باشد زمینه جلب مشارکت مردم در فعالیت‌های اجتماعی، جذب سرمایه‌گذاری، شکوفایی نبوغ فکری هنرمندان، رونق اقتصادی و دانش‌پژوهی در جامعه می‌شود اما اگر بین مسئولان دعوا باشد این موضوعات نینجه عکس داده و کسی در کشور فعالیت نمی‌کند.

علوی گفت: اینکه تقاضای سرمایه‌گذاری خارجی در کشور افزایش یافته است نشات‌گرفته از امنیت بالاست اما اگر با ورود سرمایه‌گذاران، افراد مجادله و دعوا در کشور ببینند از سرمایه‌گذاری منصرف می‌شوند.

وی با بیان اینکه رفتار ما نباید باعث ناامیدی و گریز مردم از نظام شود افزود: اسلام برای تبدیل دشمنی به دوستی و خدمت به مردم آمده است بر همین اساس هیچ‌جا و هیچ‌کسی مجاز نیست احکام ثانویه را در اولویت قرار دهد و پا روی احکام اولیه و شرع بگذارد.

وزیر اطلاعات با بیان اینکه همواره در جمع همکاران خود بر رعایت اخلاق، مودت و دوستی با مردم تاکید کرده‌ام گفت: بهترین کار اطلاعات با رعایت اخلاق و مراعات شرع انجام می‌شود کما این‌که به‌تازگی افرادی‌که زمینه پیوستن به گروه تروریستی داعش را داشتند وقتی با خوش‌رفتاری سربازان گمنام امام زمان(عج) روبه‌رو شدند از ایده خود منصرف شدند.

علوی با ابلاغ سلام رییس‌جمهوری به مردم و مسئولان استان بوشهر گفت: پیشبرد امور مردم در همه نقاط کشور از جمله مردم استان بوشهر سیاست دولت است و در این زمینه از هیچ کوششی دریغ نمی‌شود.

وی یادآور شد: عقلانیت موجود در مدیریت استان بوشهر با نخبگی و پختگی استاندار، نمایندگان مردم در مجلس‌های خبرگان و شورای اسلامی و نماینده ولی‌فقیه سرمایه‌ای برای توسعه استان است.

وزیر اطلاعات در پاسخ به مطالبه مسئولان استان برای معیشت مرزنشینان گفت: از نظر منطق اسلامی همه‌چیز برای مردم است الا آنجا که اسلام تابلوی ورود ممنوع زده؛ بر همین اساس نباید عرصه برای مردم تنگ شود.

علوی یادآور شد: از منظر قرآن همه امور برای مردم است حتی این مهم مشمول خود قرآن، پیامبر و امام نیز می‌شود؛ بنابراین دریا نیز برای معیشت مردم و رسالت مسئولان فراهم کردن زمینه معیشت سالم برای آنان است.

وی با بیان اینکه فلسفه آفرینش انسان در رنج بودن نیست گفت: ذهن‌هایی که زینت و لذت‌های حلال خداوند را برای مردم حرام می‌دانند خلاف رویه الهی عمل می‌کنند.

وزیر اطلاعات تصریح کرد: کار نظام و حکومت این است که بهره‌وری مردم را تنظیم کند و با حساب و کتاب تعالیم اسلام را در جامعه عملیاتی کند.

علوی تاکید کرد: رویکرد وزارت اطلاعات در همه نشست‌ها از جمله شورای‌عالی امنیت‌ملی و دولت تلاش برای گشایش در کار مردم و تقویت پیوند بین حاکمیت و مردم است.

وی با بیان اینکه حضور مردم در مرزها باعث ارتقای امنیت می‌شود گفت: امروز که ارزش و جایگاه دریا برای ما روشن شده است باید از آن استفاده کنیم.

وزیر اطلاعات افزود: در این شرایط با استفاده از حضور جمعیت در سواحل از مناطق آزاد و بازارچه‌های مرزی حمایت و در این مسیر باید آفت‌ها را از بین برد نه اینکه برای حذف آفت صورت مساله را پاک کرد.

۲۹۲۱۵

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز