تبلیغات

کاروانسرای صفاشهر/تصاویر

ساعت: 12:44 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 887416

با هدف زنده نگه داشتن فرهنگ، آداب و سنت‌های زندگی ایرانی‌اسلامی و بومی‌محلی مردم شهرستان و همچنین حمایت از هنرمندان، نخستین جشنواره آیینی‌سنتی خرم‌بید در کاروانسرای صفاشهر برپا شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از بام فارس؛ اولین جشنواره آیینی و سنتی شهرستان خرم بید با حضور جمعی از مسئولین در کاروانسرای قاجاری صفاشهر افتتاح شد.

این جشنواره که به همت اداره‌های فرهنگ و ارشاد و صنایع دستی و گردشگری خرم‌بید برگزار شده نخستین گام جهت احیا کاروانسرای صفاشهر و رونق گردشگری این شهر محسوب می‌شود.

خداداد عرب‌جعفری رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خرم‌بید در گفتگو با خبرنگار بام فارس گفت: این جشنواره با تلاش اصحاب هنر و رسانه، صنایع دستی و میراث فرهنگی و با هدف احیا و زنده نگه داشتن سنت‌ها و آیین‌های زندگی ایرانی‌اسلامی و بومی‌محلی مردم شهرستان و همچنین حمایت از هنرمندان بومی برپا شده است.

وی افزود: کاراوانسرای قاجاریه صفاشهر در گذشته جایگاهی با اهمیت برای اتراق کاروان‌ها و دادوستد بین آن‌ها بوده است؛ با توجه به ظرفیت این سرای تاریخی جهت رونق گردشگری و صنایع دستی، با نمایش استعدادهای هنری و آداب رسوم مردم و عشایر شهرستان این بنا را بعد از بازگشایی احیا کردیم.

گفتنی است در نخستین جشنواره آیینی‌سنتی شهرستان خرم بید اصحاب فرهنگ و هنر، فعالان صنعت گردشگری و عشایر منطقه با برپایی 35 غرفه‌ در حجره‌های کاروانسرا اقدام به نمایش آثار فرهنگی‌هنری، صنایع دستی و تجسمی و استعدادهای گردشگری شهرستان کرده‌اند.

این جشنواره تا روز 5شنبه پذیرای بازدیدکنندگان و علاقه‌مندان خواهد بود و در حاشیه آن به مدت 2 شب هنرمندان در مراسمی به اجرای برنامه‌های هنری می پردازند..

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز