تبلیغات

کابل پس از یک روز خونین ساعاتی در آرامش می‌‌رود / گروگانگیری پایان یافت

کابل پس از یک روز خونین ساعاتی در آرامش می‌‌رود / گروگانگیری پایان یافت

به گزارش خبرآنلاین به نقل از وب سایت شبکه خبری بی بی سی، وزارت کشور افغانستان اعلام کرده که حمله کنندگان انتحاری چهار نفر بودند که یک نفر آنان خودرو حامل مواد انفجاری خود را منفجر و سه نفر دیگر وارد ساختمان این موسسه خیریه شدند. هرسه مهاجم انتحاری در عملیات پلیس ویژه کشته شده‌اند.

وزارت کشور با نشر خبرنامه افزوده است که ۴۲ نفر را تا کنون نجات داده است که ۱۰ نفر آنان اتباع خارجی بودند. در این حمله به غیر از چهار حمله کننده انتحاری که کشته شده‌اند، فقط شش غیر نظامی زخمی شده‌اند.

صدیق صدیقی سخنگوی وزارت کشور افغانستان این عملیات را "موفق ترین" عملیات نیروهای خاص پلیس اعلام کرده است.

شب گذشته حوالی ساعت ۱۱ به وقت محلی یک انفجار شدید شهر کابل را لرزاند. عامل انفجار یک خودرو بمب‌گذاری شده بود که در منطقه شهرنو و در چند صدمتری ساختمان ریاست امنیت ملی، وزارت کشور و دفاتر معاونان ریاست جمهوری افغانستان منفجر شد.

صدیق صدیقی به خلیل نوری خبرنگار بی‌بی‌سی گفته است که با انفجار خودرو بمب‌گذاری شده در ورودی ساختمان موسسه بین‌المللی پاملرنه، راه برای ورود مهاجمان انتحاری باز و آنان وارد ساختمان این موسسه شدند.

درگیری میان نیروهای پلیس و مهاجمان تا حوالی ساعت ۱۰ قبل از ظهر به وقت محلی ادامه داشت.

مناطق شهر نو به دلیل ادامه درگیری به روی رفت و آمد خودروها و عابران پیاده مسدود شده بود.

حوالی ساعت ۸ صبح به وقت محلی صدای انفجار دیگری به گوش رسید. شدت انفجار به قدری بود که شیشه پنجره ساختمان‌های نزدیک محل انفجار را شکست.
این حمله یک روز پس از کشته شدن حداقل ۲۴ نفر و زخمی شدن ۹۱ نفر در جریان دو انفجار انتحاری پی در پی در نزدیکی وزارت دفاع افغانستان در کابل گزارش می‌شود.

گروه طالبان پیشتر با انتشار خبرهای دو انفجار روز دوشنبه مسئولیت آن حملات را عملا به عهده گرفت.

در آن دو انفجار علاوه بر تعدادی از غیرنظامیان، شماری نظامی و از جمله یک سرلشکر ارتش افغانستان هم جان خود را از دست دادند.

همچنین، اعلام شد که مسئول حوزه امنیتی دوم پلیس کابل و معاون او نیز در میان کشته شدگان دو حمله قبلی بوده اند.

حملات دوشنبه، ۱۱ روز بعد از حمله افراد مسلح به دانشگاه آمریکایی افغانستان انجام شده که در جریان آن، ۱۶ نفر جان خود را از دست داده بودند.

52310

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز