تبلیغات

پول شویی مهمترین مانع جذب سرمایه گذاری خارجی

پول شویی مهمترین مانع جذب سرمایه گذاری خارجی

سید رضی حاجی آقا میری، درگفت وگو باخبرآنلاین با اشاره به توافق ایران با گروه مالی FATF گفت:«در ساختار پولی شفاف نظام مالی من شک دارم که این اتفاق رخ دهد، چون بسیاری از ساختار پولی ما به دلیل غیرشفاف بودن انجام می شود. ما نمی توانیم جلوی کسانی را بگیریم که پولشویی انجام می دهند. »

وی افزود :«صرفا پول شویی عمل تروریستی نیست و برخی افراد پولشویی می کنند که پولی که بدست بیاورند.برخی تلاش می کنند که از شمول مالیاتی خارج شوند و این هم پولشویی حساب می شود.»

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران ادامه داد:«از سوی دیگر سرمایه گذاران خارجی بیشتر می خواهند با کشورهایی رابطه اقتصادی برقرار کنند که احتمال پولشویی از هر نوع در این کشورها وجود نداشته باشد؛ به طور مثال فرار مالیاتی منحصر به کشور ایران نیست،ولی کشورهای پیشرفته جهان همه به فرار مالیاتی اهمیت داده و با این پدیده مقابله می کنند.»

میری عنوان کرد:« حال اگر ببینند در کشوری پولشویی انجام می شود، در مبادلاتشان با آن کشور و سرمایه گذاری هایشان تجدید نظر می کنند . بدیهی است که اگر نظام پولی کشور شفاف باشد سرمایه گذار های خارجی راحت تر به کشور می آیند. »

رییس کمیسیون صادرات اتاق بازرگانی تهران در رابطه با اقدامات دولت در این رابطه گفت:«نمی توان از دولت انتظار داشت به این زودی اقداماتی را در حوزه مقابله با پولشویی انجام دهد ولی باید منتظر ماند که اقدامات دولت در برابر شفافیت سازی روشن شود. »

 

22435

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز