تبلیغات

فاجعه منا ریشه آل سعود را از بیخ می‌کند/جلسه جامع نظارت بر برجام یکی دو روز آینده تشکیل می‌شود

علی اکبر ولایتی مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم با اشاره به پیام مهم رهبر انقلاب درباه حج، این پیام را پیامی قاطع و تعیین کننده عنوان کرد و گفت: رژیم آل سعود در طی سالهای گذشته اقداماتی را انجام داده که نظیر آن را در تاریخ اسلام کمتر می‌توان یافت.

وی با تاکید بر اینکه سعودی‌ها به صورت مستقیم و غیر مستقیم در خونهای به زمین ریخته شده مردم بی‌گناه و مسلمان منطقه در سالیان گذشته شریک هستند، خاطرنشان کرد: آل سعود همانهایی هستند که از صدام حمایت کردند و در قتل و عام صدها هزار نفری مردم بی گناه ایران و عراق از سوی صدام شریک هستند.

ولایتی با تاکید بر اینکه آل سعود در منطقه غرب آسیا به دنبال این بود که مزدوران خود را در منطقه حاکم کند، متذکر شد: به طور نمونه  رژیم آل سعود در سوریه به دنبال این بود که حکومت این کشور که تابع آنها نبود را ساقط کند که البته شکست خورد.

وی با بیان اینکه عربستان همواره از افراطی‌گری و وهابیت حمایت و این دیدگاه‌های انحرافی در اسلام را ترویج کرده است، گفت: همان طور که در اجلاس اخیر علمای الازهر و علمای اهل سنت در گروزنی چچن تاکید شد، دیدگاه وهابی هیچ نسبتی با اسلام ندارد؛ وهابیتی که عربستان مروج آن است.

مشاور رهبر معظم انقلاب اسلامی در امور بین الملل تصریح کرد: عربستان به جای اینکه خادم حرمین باشد، در خدمت دشمنان اسلام یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

وی در ادامه گفت‌وگوی خود مصداق امروزی«شجره ملعونه طواغیت» که در پیام روز گذشته رهبر معظم انقلاب درباره حج آمده بود را رژیم آل سعود دانست و تاکید کرد: بر اساس نظر غالب مفسرین شجره ملعونه بنی امیه هستند که می‌توان گفت رژیم سعودی دنباله بنی امیه و همین شجره ملعونه است.

ولایتی با یادآوری این نکته که بنیان‌های بین امیه پس از ماجرای کربلا ریشه‌کن شد، تاکید کرد: قطعاً کربلای منا که هزاران نفر از مردم بی‌گناه کشورهای اسلامی از جمله ایران در آن شهید شدند، ریشه آل سعود را خواهد کند.

وی از مسئولان کشور خواست تا ابعاد فاجعه منا را در مجامع بین المللی پیگری کند.

عضو هیئت نظارت برجام در بخش دیگری از گفت‌وگوی خود با تسنیم، درباره بدعهدی‌های آمریکا در برجام و بررسی این موضوع در جلسه هیئت مذکور، گفت: انشاءالله ظرف یکی دو روز آینده، جلسه نظارت بر برجام تشکیل می‌شود که جلسه جامعی خواهد بود. در این جلسه بحث نظارت بر برجام مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

مشاور رهبر معظم انقلاب در امور بین الملل در تحلیل خود از بحث«FATF» نیز گفت: ما باید دنبال منافع خودمان باشیم. این موضوع هم باید در مراجع قانونی جمهوری اسلامی ایران و در نهایت آن شورای عالی امنیت ملی بررسی و تصمیم‌گیری شود.

ولایتی تاکید کرد: باید بر اساس آنچه منافع ملی ما اقتضا می‌کند، عمل کنیم و زیر هیچ تحمیلی نرویم.

مشروح این گفتگو متعاقباً ارسال می‌شود

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز