تبلیغات

تولید سالانه یک میلیون شاخه گل رز در سیستان و بلوچستان

کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی سیستان و بلوچستان گفت: روزانه 200 شاخه گل رز شاخه بریده تنها از گلخانه پرورش گل زاهدان برداشت می شود.

مسعود خوشاره در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: پرورش گل رز شاخه بریده در حال حاضر در زمینی به مساحت دو هزار متر مربع به کمک اعتبارات دو نفر از پروش دهندگان گل در حال انجام است.

وی با بیان اینکه این گل ها شامل شش رقم از ارقام هلندی است تصریح کرد: گل های رز شاخه بریده در ترکیب رنگ‌های سفید، نارنجی، قرمز، صورتی، پشت نقره ای و لب صورتی است.

خوشاره با بیان اینکه میزان تولید سالیانه گل در استان بیش از یک میلیون شاخه گل است تصریح کرد: تولید این گل سه ماه متوقف است و 9 ماه دیگر سال که بیشتر  بهار و تابستان است انجام می شود.

وی عمده بازار مصرف این محصول را در خود استان بیان کرد و افزود: درحال حاضر 10هزار نهال از پایه این گل در گلخانه فرودگاه زاهدان وجود دارد.

کارشناس باغبانی جهاد کشاورزی استان عنوان کرد: گل رز شاخه بریده به کمک سیستم آبیاری هیدروپونیک آبیاری می شود و قیمت هر شاخه از آن بستگی به قیمت روز و بازار  از 1500تا 2000 تومان متفاوت است.

کشت هیدروپنیک یا آبکشت شیوهٔ کشت بدون خاک است که متخصصان نیازهای غذایی گیاه را اندازه‌گیری و به جای خاک از آبی که به گیاه داده می‌شود با افزودن عناصر ماکرو و میکرو و نگهداشتن گیاه توسط مواد نگهدارنده بی‌اثر مانند پرلیت استفاده می کنند.


انتهاي پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز