تبلیغات

توصیه انتخاباتی معاون سیاسی وزیر کشور به فرمانداران: دقیق و بی طرف باشید

توصیه انتخاباتی معاون سیاسی وزیر کشور به فرمانداران: دقیق و بی طرف باشید

محمدحسین مقیمی روز سه شنبه در سمینار مشترک با فرمانداران و بخشداران استان البرز، گفت: در شاخص تورم از 43 درصد به هشت درصد رسیدیم و امروز شاهد رشد اقتصادی خوب به رغم کاهش درآمدهای نفتی هستیم. 

وی ادامه داد: باید تلاش ها بیشتر شود چراکه در افق 1404 بنا به تاکید مقام معظم رهبری می خواهیم حرف اول منطقه را بزنیم و باید عقب ماندگی ها را جبران کنیم. 

مقیمی گفت: اکنون به رغم تلاش ها در رشد اقتصادی عقب هستیم و باید دراین زمینه سرمایه گذاری بیشتری داشته باشیم.

قائم مقام وزیر کشور افزود: واحدهای تولیدی وصنعتی از گذشته به خواب رفته بود و دولت با اقتدار فعالیت های قابل توجهی را دراین زمینه انجام داد و بسیاری از این واحدها را فعال کرد. 

مقیمی خاطرنشان کرد: در این شرایط که با مشکلات مالی بسیاری مواجه هستیم با اجازه مقام معظم رهبری 10میلیارد دلار در بخش آب و خاک سرمایه گذاری داشتیم. 

مقیمی تاکید کرد: باید جامع نگر درمسایل اقتصادی باشیم چراکه دولت برغم فشارهای مختلف توانست بسیاری از مشکلات را از جمله برجام را به نتیجه برساند و امروز شاهد آن هستیم که بیکاری کم شده و تورم نیز کاهش یافته است. 

وی ضمن گرامیداشت ایام ذیحجه، گفت: مسلمان در این ماه برائت از مشرکان را به انجام می رسانند و در منا و عرفات ارتباط معنوی مردم با خداوند بزرگ برقرار می شود. 

وی افزود: در این ایام مسلمان از هر رنگ و نژاد در برابر خداوند یگانه، یکسان قرار می گیرند.

مقیمی با اشاره به فاجعه تلخ منا، خاطرنشان کرد: اگر چه حجاج ما امسال در این سفر معنوی حضور ندارند اما امیدواریم دیگر حجاج مناسک خود را به خوبی انجام دهند. 

قائم مقام وزیر کشور تصریح کرد: برخوردی که دولت عربستان سال گذشته در ارتباط با آسیب دیدگان حادثه منا، قبل و بعد از این حادثه داشت، نشان از این دارد که دولت عربستان قادر به برگزاری مطلوب این مراسم نیست. 

وی تأکید کرد: امیدواریم در کنگره حج امسال، علما و اندیشمندان در این زمینه تفکر و تأمل کنند، به ویژه امروز که مسلمانان در اقصی نقاط کشور با جریان افراطی گری مواجه هستند و باید چاره اندیشی شود تا اسلام ناب محمدی جریان های افکار تکفیری و کشتارهای کشورهای اسلامی که از تفکرات غلط و بی ریشه و اساس از وهابیت در عربستان نشأت می گیرد، کنار زده شود. 

قائم مقام وزیر کشور در ادامه به بخشی از وظایف و مأموریت های وزارت کشور اشاره کرد و گفت: وزارت کشور با توجه به جایگاه قانونی، اختیارات و وظایفی دارد که در قانون به آن پرداخته شده، موظف است این وظایف را شایسته و مطلوب به انجام برساند. 

وی خاطرنشان کرد: امنیت یکی از اصلی ترین وظایف هر حکومتی است و مسئولیت برقراری امنیت برعهده وزارت کشور، استانداری و فرمانداری هاست و باید شرایطی مهیا شود که مردم در امنیت کامل به زندگی خود ادامه دهند. 

معاون وزیر کشور با اشاره به اینکه امروز کشور برخوردار از نعمت امنیت است، ادامه داد: امروز در کل کشور، مناطق مرزی، عشایری، روستایی، شهرهای بزرگ و کلانشهرها، وزارت کشور با موفقیت کارها را پیش می برد و در شرایطی که کشورهای همسایه از نظر امنیت با تحرکات تروریستی و کشتار مواجه هستند، با حضور نیروهای امنیتی و انتظامی، سپاه، بسیج و ارتش و برخورد دستگاه قضایی، شرایطی امن در کشور ما وجود دارد و دشمنان ما نتوانسته اند کوچکترین تحرکی داشته باشند. 

وی با اشاره به مسئولیت وزارت کشور در بحث مسائل اجتماعی نیز گفت: در ارتباط با مسائل فرهنگی و اجتماعی آنچه مقام معظم رهبری نسبت به آن دغدغه داشتند، مورد توجه است. 

مقیمی در ادامه گفت: دو انتخابات مهم ریاست جمهوری و شوراهای اسلامی شهرها و روستاها را در پیش داریم، همان طور که در سال 94 نیز انتخابات مجلس و مجلس خبرگان را برگزار کردیم و کار خوبی در وزارت کشور به انجام رسید که بخشی نیز به نحوه عملکرد مثبت شما فرمانداران برمی گشت. 

مقیمی گفت: توصیه مقام معظم رهبری این است که رأی مردم حق الناس است و تکلیف ما مسئولان خطیر است و اجرای مُرقانون را باید مورد توجه قرار دهیم.

معاون وزیر کشور ادامه داد: فرمانداران و بخشداران با بی طرفی کامل باید انتخابات را به انجام برسانند. 

مقیمی گفت: فرمانداران نظام جمهوری اسلامی باید بی طرف باشند، در انتخابات آینده هم همین طور است، رأی مردم حق الناس است و باید دقیق و بی طرفانه برگزار شود.  

29219

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز