تبلیغات

پیدا شدن پیکر یک افغان پس از ۱۲ روز

به گزارش سرویس بین‌الملل جام نیـوز به نقل از شبکه یورونیوز، پیکر یک پناهجوی افغان پس از ۱۲ روز از زیر ویرانه های محل زندگی وی در روستای آماتریچه در ایتالیا بیرون کشیده شد. وی که در اوایل امسال به ایتالیا مهاجرت کرده بود، در اثر زلزلۀ روز بیست و چهارم اوت در مرکز این کشور جان خود را از دست داد.

 

این جوان افغان که هویت وی هنوز به طور کامل اعلام نشده و رسانه های ایتالیا با نام «سید» از او یاد کرده اند، در مرکز اقامت پناهجویان زندگی می کرده و در هنگام زلزله نتوانسته است همانند هم اتاقی هایش خود را نجات بدهد و در زیر آوار جان خود را از دست داده است.

 

بنا به گزارش رسانه های ایتالیایی، برادر این جوان ۲۶ سالۀ افغان که در اتریش زندگی می کند در روزهای پس از این زلزله برای یافتن سید به روستای آماتریچه سفر کرده و به هنگام کشف جسد این پناهجوی افغان در محل حاضر بوده است.

 

 

با احتساب این پناهجوی افغان، تعداد کشته شدگان این زلزلۀ ۶.۲ ریشتری به ۲۹۵ نفر رسید.

 

در اثر این زلزله هزاران نفر نیز محل زندگی خود را از دست داده و به طور موقت در یک اردوگاه مستقر شده اند.

 

مقامات این منطقه همچنین با توجه به نزدیک شدن زمان بازگشایی مدارس در ایتالیا ساخت مکان هایی را بعنوان مدرسۀ موقت در آماتریچه آغاز کرده اند. مدارس در ایتالیا از روز سیزدهم سپتامبر درهای خود را به روی دانش اموزان باز می کنند و مقامات آماتریچه امیدوارند کار ساخت این کلاس های موقت تا پیش از زمان بازگشایی مدارس پایان یابد.

 

مدرسۀ آماتریچه در سال ۲۰۱۲ بازسازی شده بود. برخی از رسانه های ایتالیایی از احتمال ارتباط شرکت ساختمانی که پروژۀ بازسازی این مدرسه را اجرا کرده با مافیا خبر داده اند و پلیس تحقیقات در مورد دلایل تخریب سریع این مدرسه در اثر زلزله و احتمال ارتباط این موسسه با مافیای محلی را آغاز کرده است. / 202

 

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز