تبلیغات

پوتین: ترکیه ما را غافلگیر نکرد!

به گزارش افکارنیوز،

 "ولادیمیر پوتین" در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برای مقابله با مسائل غافلگیرکننده و کاهش تعداد آنها، وزارت امورخارجه روسیه به همراه هیئت‌هایی ویژه در حال فعالیت هستند.

وی درخصوص عملیات ترکیه در سوریه گفت: نمی‌توانیم از اهداف هر طرفی در سوریه به صورت کامل اطمینان یابیم.

پوتین افزود: در موضوع سوریه، برخی دیدگاه‌ها و مواضع نزدیک با ترکیه داریم.

رئیس جمهور روسیه همچنین اظهار داشت که تلاشها برای از سرگیری روابط با ترکیه طبق برنامه پیش می‌رود، ولی این کار با سرعت مورد نظر مسؤولان ترکیه نیست.

وی افزود: روسیه در انتظار نتایج تحقیقات درخصوص کشته شدن خلبان هواپیمای سو 24 است، و مصداقیت آنکارا برای از سرگیری روابط را زیر نظر دارد.

پوتین خاطرنشان کرد: همانطور که می‌دانید، در ترکیه خلبانی که به هواپیمای ما حمله کرد، و همچنین کسی که در خاک سوریه خلبان ما را با گلوله کشت بازداشت شده اند؛ اکنون می شنویم که آن حادثه بدون موافقت رهبری ترکیه و به هدف ضربه زدن به روابط دو کشور صورت گرفت و کسانی که دست به آن عملیات زدند، پس از آن کودتا کردند.

وی تأکید کرد: ما اطلاعی از این مسائل نداریم و در انتظار تحقیقات مسؤولان ترکیه هستیم. به هر حال ما تمایل و تلاش رهبری ترکیه برای ازسرگیری روابط دو کشور را زیر نظر داریم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز