تبلیغات

آقای روحانی مردم آفتاب برجام را در عمل ندیده اند/ هیئت دولت ملاک عزت را چه می داند که در برابر کفار سر تعظیم فرود آورده؟!

ساعت: 09:58 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 887509

از آقای روحانی و هیئت دولت سوال اساسی دارم ملاک شما از عزت و ذلت چیست که اینگونه سر تعظیم در برابر کفار فرود می آورید؟!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ندای اصفهان، حجت الاسلام سیدحسین مومنی در یادواره شهدای شهرستان اصفهان در مسجد جامع اصفهان گفت: جهاد به معنای تلاش بر علیه دشمن است که گاهی دشمن داخلی (شیاطین و طواغیت) است و گاهی خارجی که صرفا به طواغیت اطلاق می شود.

وی افزود: انسان باید همواره در حال کوشش و مجاهده با نفس، در برخورد با دشمنان داخلی و خارجی باشد.

حجت الاسلام مومنی افزود:با توجه به آیات قرآن سه دسته جهاد برای بقای فرهنگ انقلاب ناب لازم و ضروری است که در انقلاب حضرت سیدالشهدا(علیه السلام) و انقلاب صادقین(علیهما السلام) نیز این سه جهاد وجود داشته که عبارتند از ۱- جهاد اصغر ۲- جهاد اکبر ۳- جهاد کبیر

وی در رابطه جهاد اضغر افزود:این جهاد در میدان جنگ در زمانی که مشرکین به محاربه با مسلمانان بپردازند تحقق می یابد و با توجه به آیات و روایات کافر حربی را در صورتی که حاضر به توبه از کرده خویش نشود باید کشت زیرا از کمترین فرصت برای نابودی مسلمانان استفاده می کند و چاره ای جز مقاتله ندارد

وی ادامه داد: در مورد منافقین دهه ۶۰ که حضرت امام(ره) فتوای اعدام آن ها را صادر نمود علت محاربه با انقلاب اسلامی بود و چون منافقین به قتل و براندازی این نظام روی آورده بودند بنا بر حکم ولی فقیه اعدام شدند لذا برخی بحران هویت و شخصیت دارند و امروز به پخش فیلم هایی در رابطه چرایی این اعدام ها سخن می گویند که اینان از آیات قرآن بی بهره اند و از اسلام هیچ دریافت نکرده اند.

حجت الاسلام مومنی اذعان کرد: کاری که شهدا در هشت سال دفاع مقدس انجام دادند و امروز نیز شهدای مدافع حرم ادامه می دهند جهاد در راستای حفظ نظام اسلامی و ارزش های آن می باشد و این امر از جان برتر و بالاتر است و اگر لازم باشد باید برای حفظ دستاوردهای این عزیزان کفن بپوشیم و به میدان نبرد حاضر شویم.

وی در رابطه جهاد اکبر افزود: این جهاد به گفته پیامبر در میدان جنگ با شیاطین و هواهای نفسانی تحقق می یابد و پیروز این عرصه کسی است که بر این دو مقوله غلبه کند.

وی در رابطه تجلی هوای نفس در زندگی افراد بیان کرد:اگر شخصی پست و مقامی را بر عهده بگیرد و حق را زیر پا بگذارد و یا لباس حق را بر باطل و لباس باطل را بر حق بپوشاند و از طرفی برای حفظ جایگاهش مقدس ترین مقدسات را زیر پا بگذارد و دچار غرور و کبر و خودبرتر بینی شود دچار هوای نفس شده که این حالت برای عموم مردم تهوع آور و نفرت انگیز است.

حجت الاسلام مومنی در رابطه دروغ گویی بیان کرد: امام علی (علیه السلام) به فرزندشان امام حسن (علیه السلام) فرمودند: حسن جان به زیر دستانت دروغ نگو که ابهت تو در دل مردم می شکند، لکن برخی با عنوان مصلحت اندیشی دروغ می گویند اما امیرالمومنین (ع) در این باره نیز می فرمایند: دروغ نگوئید اگرچه به نع شما باشد و راست بگویید اگرچه به ضررتان باشد.

وی در رابطه تسلط نفس بیان کرد: یکی از وزرای سابق نقل می کرد خدمت مقام معظم رهبری رسیدم و گفتم در کارها کم آورده ام رهبری به من توصیه کردند به خلوت درشب، نماز شب و راز و نیاز باخدا همچنین فرمودند: اخلاصت را زیاد کن تا نفس تو بر تو غلبه نکند و بیراهه کشیده نشوی.

وی در رابطه شخصیت امام خمینی(ره) اذعان کرد: انقلاب امام(ره) در تاریخ شیعه بی نظیر بود و امامی که به مراتب برتر و بالاتر از علمای بزرگ شیعه بود و خدمتی عظیم به مسلمانان کرد زمانی که می خواهد از دنیا برود در وصیتنامه اش خطاب به ملت می نویسد امیدوارم عذر تقصیر و قصورم را بپذیرید یعنی شخصی تا این حد بر نفس خود غلبه کرده که با وجود این همه خدمت باز از مردم عذرتقصیر می خواهد.

وی در رابطه با غرور واهی برخی صاحب منصب ها بیان کرد:زمانی نزد یک طبیب حازق رفتم که بسیار نسبت به من تواضع می کرد و من از این فروتنی از وی تشکر کردم ولی او در جواب به من گفت: من با پول بیت المال دکتر شده ام و امروز به خاطر حضور مردم است که کار من رونق دارد حال چه جای کبر و غرور است آخر هرچه هست از صدقه سر مردم است.

حجت الاسلام مومنی در بیان شخصیت های تاریخ که دچار هوای نفس شده و سقوط کرده اند افزود:ابن ملجم مرادی جوانی است شاخص که وقتی مردم بمن نزد امیرالمومنین می آیند و بیعت می کنند وی را به عنوان نماینده می فرستند و خطبه ای غرا در وصف امیرالمومنین(ع) می خواند تا جائی که حضرت وی را تحسین می کنند اما وقتی هوای نفس بر وی غلبه کرد سقوط کرد، همچنین طلحه و زبیر از شخصیت های برجسته جهان اسلام بودند و در جهاد اصغر نام آور بودند لکن در جهاد اکبر محکوم به شکست از هوای نفس شدند.

وی در رابطه جهاد کبیر افزود: این جهاد در میدان عدم اطاعت از طاغوت و کفار است و طبق آیه قرآن با کافرین سر سازش و تعظیم نباید فرود آورد و می بایست با آنان به جهاد کبیر پرداخت.

وی ادامه داد: ما با کافرین سنخیتی نداریم که بخواهیم با آنان مذاکره کنیم لذا بنده از آقای روحانی و هیئت دولت سوال اساسی دارم که بر اساس آیات قرآن و روایات عزت و ذلت بر مامشخص است لکن ملاک شما از عزت و ذلت چیست که اینگونه سر تعظیم در برابر کفار فرود می آورید؟!

وی افزود: امام سجاد(علیه السلام) در نامه ای به محمدبن مسلم زهری می نویسد حد اقل مشکل تو این است که دشمن با وجود تو احساس امنیت کرد.

حجت الاسلام مومنی افزود: جهاد کبیر یعنی سر تعظیم در برابر کفار و مشرکین فرود نیاوریم و با اقتدار راه خود را بپیماییم لکن عده ای امروز این حرف ها را شعار می دانند اما من به آنان می گویم که اگر این ها شعار است آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند هم شعار بود؟! پس چرا هشت سال در برابر تمام قدرت ها ایستادگی کردیم و پیروز شدیم؟

وی در ادامه در رابطه بدعهدی های دشمن بیان کرد: امام حسن (علیه السلام) فرمودند: مرا با معاویه وارد صلح نکنید که او به عهد خود وفا نخواهد کرد، ولی مردم چنین کردند و معاویه وعده و وعید داد و گفت این صلح برکات دارد و منکر آن کافر است اما نهایتا چه شد، امروز می گویند برجام آفتاب تابان است اما چرا مردم آن را نمی بینند؟ چرا وعده ها هیچ کدام عملی نمی شود؟

حجت الاسلام مومنی اظهار داشت: امروز دولت وعده زیاد می دهد ولی در میدان عمل مردم هیچ نمی بینند، رئیس جمهور می گوید تورم را کاهش دادیم و رکود را از بین بردیم ولی مردم با رکود دست و پنجه نرم می کنند و هیچ یک از سخنان رئیس جمهورشان را لمس نمی کنند.

وی ادامه داد: امروز رهبری هر سخنرانی که می کنند آقای رئیس جمهور یا تیم ایشان برخلاف آن سخنرانی می کنند تا جائی که ضد انقلاب کلیپ می سازد و می گوید بین سران جمهوری اسلامی اختلاف افتاده، آقای روحانی چرا کاری می کنید که آب به آسیاب دشمن بریزید؟!

حجت الاسلام مومنی در رابطه با اعتماد به خدا بیان کرد: امام جواد (علیه السلام) در حدیثی می فرمایند:هر کس به خداوند اعتماد داشته باشد خداوند سرور و شادی را به او می نمایاند و هر کس به خداوند توکل کند خداوند او را از همه چیز بی نیاز می کند.

وی ادامه داد: اگر بیانات رهبر معظم انقلاب در دانشگاه امام حسین (علیه السلام) را مرور کنید در می یابید که ایشان چندین آیه در رابطه اعتماد به خدا قرائت کردند و مدام از اعتماد و توکل بر خدا سخن گفتند.

حجت الاسلام مومنی در پایان اذعان کرد: تا زمانی که مسئولین ما در عوض اعتماد به خدا به کفار و مستکبرین اعتماد کنند باید شاهد بدعهدی کفار باشند و این امر موجب ریختن آبروی آن ها در همین دولت خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز