تبلیغات

صنعت کشاورزی 50سال قربانی طرحی ناکام

یک کارشناس کشاورزی گفت: فاصله گرفتن از طرح آمایش سرزمینی نتیجه ای جز کاهش منابع آب زیرزمینی و متضرر شدن کشاورز را به دنبال ندارد.

صنعت کشاورزی 50سال قربانی طرحی ناکامعلی ایرانپور کارشناس کشاورزی در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان  در خصوص اثرات منفی به تعویق افتادن اجرای طرح آمایش سرزمین گفت: الگوی کشت فعلی مبتنی بر واقعیات نیست و کشاورزان بدون توجه به استعداد منطقه در حوزه های کشت اقدام به تولید انواع محصول می کنند.

وی اظهار داشت: فاصله گرفتن از طرح آمایش سرزمینی نتیجه ای جز کاهش منابع آب زیرزمینی و متضرر شدن کشاورز را به دنبال ندارد.

این کارشناس کشاورزی با اشاره به اینکه کشاورزی مبنای توسعه اقتصاد کشور است، تصریح کرد: در صورت نبود تناسب بین محیط و محصول شاهد وابستگی به واردات خواهیم بود و این امر کشور را از خودکفایی در تولید محصولات مختلف دور می کند.

وی اظهار داشت: سازمان های مرتبط در زمینه اجرای این طرح تاکنون پیگیری های مستمری نداشته اند.

گفتنی است که طرح آمایش سرزمین که حدود نیم قرن از ارائه آن می گذرد تاکنون به دلیل عدم هماهنگی و نبود مطالعه صحیح علاوه بر صدمه‌ به بخش کشاورزی باعث وابستگی در واردات و همچنین متضرر شدن کشاورز ان شده است.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز