تبلیغات

اسرار نظامی فرانسه در دست هکرها

ساعت: 09:41 منتشر شده در مورخ: 1395/06/16 شناسه خبر: 887536

در تازه ترین اقدامات هکرها اسرار نظامی فرانسه به سرقت رفته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مقامات فرانسوی و هندی در حال تحقیق بر روی نحوه درز اطلاعات هزاران سند متعلق به شرکت صنایع دفاعی فرانسه به نام DCNS  هستند. این شرکت قرار بود شش زیردریایی Scorpene را تا قبل از پایان سال 2016 تحویل نیروی دریایی هند دهد.

هکرهای نفوذی بیش از 22هزار صفحه سند را به سرقت بردند که اطلاعات فنی این زیردریایی را شامل می شد. اطلاعات به سرقت رفته به یک سایت خبری به نام The Australian تحویل داده شده و سایت مذکور اطلاعات را منتشر کرده است.

شرکت صنایع دفاعی می گوید از موضوع آگاه است و مقامات کشور فرانسه در حال تحقیقات هستند. برخی کارشناسان امنیتی معتقدند این اقدام با حمایت یک دولت خارجی انجام شده و یا توسط یک گروه خلافکار سازمان یافته طراحی شده است. دسترسی به این اطلاعات می تواند به نفع کشور های دشمن با هند و فرانسه و همچنین به نفع شرکت های رقیب DCNS باشد.

DCNS اخیرا بزرگترین قرارداد کاری خود را با استرالیا نیز منعقد کرد تا 12 زیردریایی را برای نیروی دریایی ارتش این کشور طراحی کند. این رویداد هکری ممکن است مقامات استرالیایی را وادار به بازنگری در قرارداد یاد شده کند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز