تبلیغات

بالاخره هیئت انصارالله با فرستاده سازمان ملل دیدار کرد/دور جدید مذاکرات در هاله‌ای از ابهام

فرستاده سازمان ملل به یمن در راستای تلاش برای ازسرگیری مذاکرات صلح این کشور، با هیئت صنعا در مسقط دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، اسماعیل ولد الشیخ احمد، فرستاده سازمان ملل به یمن شب گذشته با هیئت صنعا در مسقط دیدار کرد اما این دیدار نتایج قابل توجهی نداشت.

این دیدار در حالی صورت گرفت که هیئت صنعا چند بار دیدار با فرستاده سازمان ملل در مسقط را رد و تأکید کرده بود که تنها در صنعا با وی دیدار خواهد کرد.

در این دیدار الشیخ احمد دیدگاه خود را براساس طرح جان کری، وزیر خارجه آمریکا برای حل و فصل بحران یمن ارائه کرد. این طرح شامل تشکیل دولت وحدت ملی با مشارکت انصارالله و عقب‌نشینی آن‌ها از صنعا و بقیه شهرها و تحویل سلاح‌های سنگین خود است.

هیئت صنعا در این دیدار خواهان لغو ممنوعیت پروازها در فرودگاه صنعا شد تا بتواند قبل از عید قربان برای بررسی این دیدگاه با رهبران خود به یمن بازگردد.

به گفته منابع، هیئت صنعا موافقت خود را با حضور در دور بعدی مذاکرات صلح اعلام نکرد.

به گفته منابع، همچنان بحث و جدال بر سر چگونگی اجرای طرح کری وجود دارد. هیئت صنعا خواهان اجرای همزمان این طرح است اما الشیخ احمد بر اجرای مرحله‌ای این طرح تأکید دارد. قرار است الشیخ احمد امروز (سه‌شنبه) برای دیدار با هیئت دولت مستعفی یمن به ریاض برود.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز