تبلیغات

سفیر آمریکا در آلمان: دستیابی به توافق تجارت آزاد با اروپا در 2016 ممکن است

به گزارش گروه بین المل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "ویرتشافتز ووخه" آلمان، با وجود مخالفت های بسیاری از سیاستمداران اروپایی با ادامه مذاکرات قرارداد تجارت آزاد اروپا با آمریکا موسوم به "تی تی آی پی"، "جان امرسون"، سفیر آمریکا در آلمان دستیابی به توافق در این باره را تا پایان سال 2016 ممکن دانست.

امرسون روز دوشنبه در برلین تاکید کرد که ما در اصل باور داریم که در سال 2016 یک قرارداد ت"ی تی آی پی" باشکوه دست یافتنی است. این همچنان هدف ایالات متحده آمریکا باقی می ماند.

وی همچنین گفت: زمان محدود می شود، اما در دور مذاکرات اخیر در این باره پیشرفت های قابل توجهی وجود داشته است.

"امرسون" در این باره ابراز تردید کرد که دولت بعدی در آمریکا در مذاکرات در این باره بهتر عمل کند.
سفیر آمریکا در آلمان در حالی این گونه اظهار نظر کرده است که معاون صدر اعظم آلمان چندی پیش مذاکرات درباره قرارداد تجارت آزاد با آمریکا را شکست خورده ارزیابی کرده و درباره چشم انداز این قرارداد ابراز تردید کرد.

فرانسه و بلژیک نیز اخیرا در مخالفت با تی تی آی پی موضع گیری کرده و خواستار توقف مذاکرات در این باره شده اند.

این در حالی است که مرکل و کمیسیون اروپایی نیز هماهنگ با آمریکا بر لزوم پیشبرد این مذاکرات و دستیابی به نتیجه سریع تر در این باره تاکید دارند.

آمریکا و اروپا حدود سه سال است که درباره قرارداد تجارت آزاد مذاکره می کنند. منتقدان این قرارداد تجارت آزاد نگران تضعیف حقوق مصرف کنندگان و استانداردهای اروپایی در سایه این توافق هستند.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز