تبلیغات

اقدامات آل سعود نشانه دیوانگی اش است/ باب مکه و بیت الله برای همه مسلمین باید باز باشد/ مسئولیت فاجعه منا با عربستان سعودی است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از مرصاد، اقدامات آل سعود در فاجعه منا و همچنین رفتار خباثت آلود این دولت در برابر حجاج ایران که منجر به جلوگیری از ورود آن ها به مراسم حج شد، واکنش های متعددی را به دنبال داشته است.

بر همین اساس علما و روحانیون اهل سنت استان کرمانشاه نیز به این موضوع واکنش داده و اقدام حکومت آل سعود را محکوم کردند.

مسئولیت فاجعه منا با عربستان سعودی است

ملا محمد براتی امام جمعه ازگله  در گفتگو با مرصاد با اشاره به اینکه عربستان سعودی باید مسئولیت اقدام خود در خصوص جلوگیری از حضور حجاج را بپذیرد، اظهار داشت: شرعا و قانونا این اقدام آن ها درست نیست و ما آن را محکوم می کنیم.

وی افزود: در خصوص فاجعه منا که حجاج ایران و برخی از کشورهای اسلامی دچار سانحه و بعضی نیز شهید شدند این مسئولیتش با عربستان سعودی است چون مملکتی که مسئولیت امنیت حرمین شریفین بر عهده آن است باید پاسخگوی این جنایت بزرگ باشد.

کارشکنی در سفر حجاج ایرانی به اماکن مقدسه را محکوم می کنیم

ملا امید ولی  از روحانیون اهل سنت شهرستان پاوه نیز به مرصاد گفت: کشور عربستان مسئله ارکان حج را به عنوان وظیفه دینی از قالب فقهی و دینی در آورده و یک مسئله سیاسی کرده است.

وی افزود: لذا ما ضمن اینکه کارشکنی در سفر حجاج ایرانی را به اماکن مقدسه مثل مکه، مدینه  محکوم می کنیم، مسئولیت این کار را بر عهده مسئولین دولت عربستان می دانیم.

اقدامات آل سعود نشانه دیوانگی اش است

ماموستا ملا عبدالله غفوری نیز در گفتگو با مرصاد ضمن محکوم کردن جنایات آل سعود، اظهار داشت: از جمله جنایات آل سعود صد سبیل کردن است.

وی تصریح کرد: این اقدام آل سعود نشانه این است که آنها از انسانیت و خادمیت حرمین خارج شده و مزدور آمریکا و اسرائیل هستند.

امام جمعه شهرستان روانسر همچنین این اقدامات آل سعود را نشانه دیوانگی آنها عنوان کرد.

ماموستا غفوری گفت: امیدواریم این دیوانه هر چه زودترعمرش تمام شود.

امام جمعه شهرستان روانسر افزود: از خداوند منان خواستاریم که توفیق دهد خادم الحرمین در حقیقت خادم الحرمین و نه خادم آمریکا و اسرائیل باشد.

باب مکه و بیت الله برای همه مسلمین باید باز باشد

ملا احمد شیخی امام جمعه ثلاث باباجانی نیز به مرصاد گفت: حج و مکه از ویژگی خاصه اسلام است و باب مکه و بیت الله برای همه مسلمین باید باز باشد.

وی بیان اینکه کسی حق جلوگیری از ورود حجاج مکه و بیت الله حرام به بهانه های واهی و توخالی و بهانه های مختلف سیاسی را ندارد.

امام جمعه اهل سنت ثلاث باباجانی جلوگیری از ورود حجاج به خصوص حجاج ایران به مراسم حج را محکوم کرد.

کنفرانس ها و علمای اسلامی واکنش دهند

ملا رشید ثنایی امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب نیز در گفتگو با مرصاد اظهار داشت: به تمام دولت ها و حکام اسلامی واجب است که این را به عربستان بفهمانند که مکه و مدینه متعلق به تمام مسلمانان دنیا است.

به گفته وی اگر عربستان توان اداره این اماکن شریف را ندارد باید این مسئولیت را به مسلمانان بدهد تا مسلمانان بتوانند راحت تر و با امنیت بیش تر اعمال حج خود را انجام دهند.

وی تصریح کرد: ما از تمام کنفرانس ها و علمای اسلامی می خواهیم که این اعتراض خودشان را به عربستان اعلام کنند.

اقدامات آل سعود را محکوم می کنیم

ماموستا غلامی امام جمعه قصرشیرین نیز در این خصوص به مرصاد گفت: ما از طرف مسلمانان و از طرف جامعه روحانی اقدامات آل سعود را محکوم می کنیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز