تبلیغات

ورود بیش از 2 هزار و 700 گردشگر خارجی به زنجان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان گفت: بیش از 2 هزار و 700 گردشگر خارجی طی پنج ماه نخست سال جاری وارد استان زنجان شده‌اند.

یحیی رحمتی امروز در گفت‌وگو با فارس در زنجان اظهار کرد: تعداد گردشگران داخلی ورودی به استان زنجان طی پنج ماه نخست سال جاری بیش از 120 هزار نفر بوده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع طی سال گذشته 291 هزار و 716 گردشگر داخلی وارد استان زنجان شده است، تصریح کرد: میزان گردشگران ورودی طی سال 93 نیز بیش از 290 هزار و 200 نفر اعلام شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان با بیان اینکه طی پنج ماه نخست سال جاری 2 هزار و 710 نفر گردشگر خارجی وارد استان زنجان شده است، اضافه کرد: این در حالی است که در طول سال گذشته 2 هزار و 54 گردشگر خارجی یا توریست وارد استان شده و از جاذبه‎های مختلف استان زنجان بازدید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه در سال گذشته فقط یک مورد نمایشگاه یا جشنواره در حوزه صنایع دستی در استان زنجان برگزار شده است، افزود: طی پنج ماه نخست سال جاری دو نمایشگاه و جشنواره در استان برپا شده است.

رحمتی به صدور مجوز فعالیت برای کارگاه‌های صنایع دستی در استان زنجان در طول سال‌های اخیر اشاره کرد و یادآور شد: در سال 92 بیش از یک هزار و 390 مجوز در این راستا صادر شده است.

وی تعداد مجوزهای صادر شده در حوزه فعالیت کارگاه‌های صنایع دستی را طی سال 93 حدود 944 فقره برشمرد و ادامه داد: در سال 94 نیز یک هزار و پنج فقره مجوز در این زمینه در استان زنجان صادر شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان مجموع مجوزهای صادر شده طی پنج ماه سال جاری را در زمینه فعالیت کارگاه‌های صنایع دستی 253 فقره اعلام کرد.

وی همچنین آموزش رشته‌های مختلف صنایع دستی را از دیگر اقدامات صورت گرفته و در حال اجرای اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان عنوان کرد و افزود: در این زمینه دوره‌های مختلفی در سطح استان برگزار شده است.

رحمتی با تاکید بر اینکه در طول پنج ماه سال جاری تعداد آموزش‌های صنایع دستی در استان زنجان توسط اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری  204 بوده است، اذعان کرد: در طول سال گذشته نیز 252 فقره آموزش در این راستا برگزار شد.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز