تبلیغات

پرداخت مطالبات ۷۰۰۰ میلیاردی گندم‌کاران

ساعت: 21:14 منتشر شده در مورخ: 1395/06/12 شناسه خبر: 884407

چند هفته‌ای تا پایان خرید تضمینی گندم به عنوان استراتژیک‌ترین محصول کشاورزی باقی‌مانده است که معاون وزیر کشاورزی از خرید تضمینی ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تنی این محصول خبر داد و گفت: حدود ۵۰ درصد از مطالبات گندم‌کاران پرداخت شده و باقی‌مانده آن نیز تا پایان فصل خرید تامین و پرداخت می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ایسنا، علی قنبری - مدیر عامل شرکت بازرگانی دولتی اظهار کرد: از ابتدای فصل برداشت و خرید تضمینی گندم تاکنون حدود ۱۱ میلیون و ۳۰۰ هزار تن از این محصول به ارزش بیش از ۱۴ هزار و ۴۰۰ میلیارد تومان از کشاورزان خریداری شده است که ۷۲۰۰ میلیارد تومان - معادل ۵۰ درصد - مطالبات گندمکاران تاکنون پرداخت شده و مابقی آن نیز به زودی و تا پایان فصل خرید گندم تامین و پرداخت می‌شود.

وی ضمن تشکر از کشاورزان بابت تولید کمی و کیفی مناسب گندم در سال جاری زراعی افزود: امسال رکورد بی‌سابقه‌ای در تولید و خرید تضمینی گندم ثبت شد؛ بنابراین اگر دولت اجازه دهد ضمن تامین نیاز داخلی می‌توانیم گندم معمولی و دروم را به کشورهای همسایه صادر کنیم، چرا که محصول تولید شده از نظر کیفی در سطح بالایی قرار دارد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد: برای پرداخت مابقی مطالبات کشاورزان به دنبال فروش اوراق سلف موازی گندم هستیم که این اتفاق تا هفته آینده رخ می دهد و می‌توانیم از این طریق بخش اعظمی از مطالبات گندم‌کاران را پرداخت کنیم.

قنبری در باره وضعیت تولید این محصول استراتژیک در استان‌های مختلف گفت: استان‌های خوزستان با یک میلیون و ۴۰۰ هزار تن، فارس با یک میلیون و ۳۶۰ هزار تن و گلستان با ۹۰۰ هزار تن رتبه‌های اول تا سوم تولید و خرید تضمینی گندم را دارند و پس از آن استان‌هایی مانند کرمانشاه، همدان، آذربایجان غربی و غیره بیشترین میزان تولید و خرید تضمینی این محصول را به خود اختصاص داده‌اند.

وی با بیان اینکه شرکت بازرگانی دولتی هیچ بدهی به دیگر کشاورزان ندارد، اظهار کرد: امسال حدود ۱۷۰ هزار تن دانه روغنی از کشاورزان به ارزش حدود ۱۷۰ میلیارد تومان خریداری شده که مطالبات آن‌ها به صورت ۱۰۰ درصد پرداخت شده و همین عامل سبب می‌شود تا تولید کننده‌های دانه‌های روغنی انگیزه‌ی بیشتری در سال‌های بعد برای افزایش سطح زیر کشت و میزان تولید این محصول داشته باشند و بتوانیم به اهداف بلند مدت پیش بینی شده خود در راستای افزایش ضریب خودکفایی در این محصول استراتژیک دست یابیم.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز