تبلیغات

وقتی هاشمی‌رفسنجانی پاکت علم‌الهدی را پرت کرد!

به گزارش سرویس سیاسی جام نیـوز به نقل از خبرآنلاین، آیت‌الله علم الهدی در هفدهمین اجلاس سالانه بسیج اساتید در شهر مشهد اظهار داشت: آنچه امروز برای ما به عنوان یک ضرورت اجتماعی و سیاسی مطرح است، روشنگری در حوزه نخبگان و موقعیت فرزانگان اجتماعی به ویژه افرادی که از طرف رهبری به عنوان افسران جنگ نرم لقب گرفته‌اند می‌باشد.

وی تصریح کرد: امروز اگر در فضاهای کشور زاویه‌ها با اصول انقلاب را بررسی کنیم، امیدواریم که در فضای نخبگان نسبت به اصول کلی انقلاب این زاویه کمتر بوده باشد. اما در برخی مسائل وجود دیرباوری سبب می‌شود که حوزه نخبگانی در حوزه انقلابی دچار کندی شود و آن هم از باب زاویه آنها نیست بلکه دیرباوری‌هایی در این حوزه ظهور می‌کند که سبب می‌شود حوزه فرزانگان و نخبگان ما دیرتر پشت سر برخی از حوزه‌های حزب‌اللهی و اصولگرایی و متعبد نسبت به نظام و انقلاب قرار گیرد.

اهم اظهارات ایشان به نقل از خبرگزاری‌ها در پی می‌آید:

* مقام معظم رهبری 4 سال است که به تبیین ابعاد مختلف اقتصاد مقاومتی تأکید داشته‌اند. مسئله اقتصاد مقاومتی از روز اول با یک بدبینی نابکارانه در جامعه ما روبه‌رو شد و علت آن تبلیغاتی بود که ریشه آن از یک واگرایی‌های مضر و خطرناک در برخی افراد نسبت به اصول انقلاب به وجود آمد و در گوشه و کنار در زمزمه‌های مختلف، اقتصاد مقاومتی را به عنوان اقتصاد ریاضتی مطرح می‌کردند که این مسئله سبب می‌شد از همان ابتدا نگاه بدبینانه به نقطه اقتداربخشی که مقام معظم رهبری مطرح کردند صورت بگیرد.

* نظام ما از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز با سه تهاجم فکری و فرهنگی فوق‌العاده مضر به وسیله سه دولت روبه‌رو شد که این سه تبر شکننده بود که تحت عنوان توسعه بر پیکر نهال انقلاب وارد شد.

*‌در دولت سازندگی مسئله توسعه اقتصادی با الگوی غربی مطرح شد که نتیجه آن اختلافات طبقاتی و روی کار آمدن یک شبه عناصر غیرارزشی اقتصادی بود که ضرر آن را در توسعه فقر عمومی مشاهده کردیم که کشور ما در طول یک سال در اقتصاد با تورم 45 درصدی روبه‌رو شد و این مسئله یک جریان خردکننده قشر حزب‌اللهی و انقلابی بود و از ثمرات آن توسعه اقتصاد با الگوی غربی بود که مقام معظم رهبری نیز از ابتدا با این توسعه به عنوان خاصیت جهشی مخالفت فرمودند.‌ نظام ما از این مسئله ضربه دید و ارزش‌های اجتماعی به تجمل‌پرستی و اشرافی‌گری تبدیل شد و وضعیت تهوع‌آور فوق‌العاده فاحش و سقوط از ارزش‌های انقلابی به وجود آمد.

*توسعه سیاسی با الگوی غربی در دولت اصلاحات تبر شکننده دوم بر پیکر انقلاب بود. اساس مردم‌سالاری دینی که دین در محور مردم‌سالاری قرار بگیرد آن هم با تقلید از جامعه غربی و سوق دادن جامعه ولایی به طرف جامعه غربی در دولت اصلاحات سبب شد مردم‌سالاری دینی تضعیف شده و ارزش‌های دینی از مردم‌سالاری فاصله گرفت و دموکراسی ورشکسته فاسد لیبرال دموکرات که 200 سال عمر با فساد داشته است برجسته شد.

* تبر شکننده سوم بر پیکر نهال انقلاب توسعه تعامل بود که در دولت یازدهم به عنوان یک استراتژی انجام شد و ارزش‌های انقلابی و جان عزیز انقلاب را هدف قرار داد. مسئله فاحش بودن توسعه تعامل نسبت به اصول انقلاب به مراتب شفاف‌تر از آن دو توسعه دیگر بود. ما که در دنیا ادعای استکبارستیزی داریم و مردم ما را به عنوان دشمن سرسخت انقلاب می‌شناسند و انقلاب ما که توانسته است توان نفوذ استکبار را از اوج به حضیض بکشاند، با مسئله توسعه تعامل در معرض خطر قرار گرفت. مسئله توسعه تعامل به عنوان یک خنجر زهرآگین بود که بر قلب انقلاب زده شد. توسعه تعامل حیثیت اقتدارآفرین انقلاب را گرفت. با بررسی نشریه موسسه استراتژیک وابسته به مجمع تشخیص مصلحت نظام از 15 سال گذشته تا قبل از دولت یازدهم متوجه می‌شویم مسئله توسعه تعامل در تمام نشریات با پیشنهاد بر بعضی حرکات سیاسی و اقتصادی نشان داده شده است.

* سال 85 برخی از این نشریات را جمع کردم و در پاکتی آن را از طریق مرحوم طبسی به آیت‌الله هاشمی رساندم که وی بداند انقلابی که روزی خودش سنگ زیرین آن بود با چه مسائلی روبه‌رو شده است. پس از مدتی از مرحوم طبسی پرسیدم که پاکت را داده است یا خیر؟ و او گفت هاشمی پاکت را به طرفی پرتاب کرده و گفته حرف‌های علم‌الهدی مشخص است. او می‌تواند با رئیس نشریه که حجت‌الاسلام روحانی است صحبت کند.

* در کمیسیون مجلس خبرگان این موضوع را به روحانی گفتم و وی گفت حتما مسئله را بررسی می‌کنم که مسئله همینجا خاتمه یافت و دولت یازدهم تشکیل شد که شاهد هستیم تمام مبانی توسعه تعامل در استراتژی این دولت در حال اجراست و چیزی که از نشر آن می‌ترسیدیم در عرصه عمل مشاهده می‌کنیم.

* به اقرار تمام کارشناسان سیاسی دنیا، در این 37 سال اجرای اصل انقلابی استکبارستیزی نظام در مسئله اقتدار و منافع بین المللی ما اثر داشته است و دلیل بارز آن هم اقتدار ملی امروز ما در منطقه است که این حضور مقتدرانه اگر با هر دید آمریکاپرستی و غرب گرایی هم تحلیل شود به عنوان منافع ملی برشمرده می‌شود.

*توسعه تعامل، سم کشنده و مهلک انقلاب است. به چه قیمت با دنیا بسازیم؟ به قیمت نابودی و حذف اصول ارزش‌های انقلاب؟ به این دلیل که به جای جان ما سفره ما را هدف گرفتند؟ تنها ضامن اجرایی که رهبر حکیم ما با صلابت مقتدرانه آن را بیان کردند "اقتصاد مقاومتی" است ولی با اصطلاح اقتصاد مقاومتی هم بازی کردند؛ زیرا این مسئله صددرصد نقطه متضاد توسعه تعامل است که این‌ها دنبال آن هستند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز