تبلیغات

انگلیس: در حمله به سوریه، آمریکا را همراهی می کنیم

کد خبر: ۵۱۵۸۸۳

۲۲  بازدید

خبرگزاری فارس: «بوریس جانسون»، وزیر خارجه بریتانیا روز سه‌شنبه گفت که لندن ممکن است واشنگتن را در حملات آتی به سوریه همراهی کند.

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، آقای جانسون این اظهارات را در حالی بیان کرد که پارلمان انگلیس در یک رأی‌گیری در سال 2013 با پیوستن به آمریکا در حمله به سوریه موافقت نکرد.

بوریس جانسون در اظهاراتی در پارلمان انگلیس روز سه‌شنبه گفت که دولت آمریکا لندن را از حمله ماه پیش به پایگاه الشعیرات در سوریه مطلع کرده بود.

وی در ادامه اظهار کرد که لندن ممکن است در آینده در چنین حملاتی مشارکت کند.

دیپلمات ارشد انگلیس گفت: «باور من این است - اگرچه تأکید می‌کنم که چنین تصمیمی هنوز گرفته نشده است - در صورتی که درخواستی (از انگلیس) در آینده (برای حمله به سوریه) انجام بشود، فکر می‌کنم که برای انگلیس سخت باشد که به آن نه بگوید.»

وی همچنین از چین خواست از نفوذش بر روی کره شمالی برای حل بحران این کشور استفاده کند.

«جانسون» گفت: «از چین می‌خواهیم از نفوذش برای مهار کره شمالی و حل و فصل صلح‌آمیز این بحران استفاده کند.»

وزیر خارجه انگلیس با بیان اینکه شب گذشته با وزیر خارجه چین درباره کره شمالی صحبت کرده مدعی شد که چین برای اعمال فشار بر کره شمالی ابراز تمایل کرده است.

جانسون در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که بریتانیا برای مقابله با «تهدیدهای کره شمالی» در کنار آمریکا خواهد ایستاد.

تنش در روابط آمریکا و کره شمالی در روزهای گذشته به طرز بی‌سابقه‌ای شدت گرفته و مقام‌های دو کشور بارها یکدیگر را تهدید نظامی کرده‌اند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز