تبلیغات

ردیف استخدام دانشگاه فرهنگیان هنوز اخذ نشده است

خبرگزاری تسنیم: ظرفیت پذیرش دانشجو معلم از سوی دانشگاه فرهنگیان در دفترچه راهنمای انتخاب رشته کنکور ۹۵ مٌشخص نشده است و مسئولان این موضوع را به عدم اخذ ردیف استخدامی مرتبط می‌دانند.
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۵ هنگام مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته برای انتخاب دانشگاه فرهنگیان با مُشکل عدم اعلام ظرفیت مواجه هستند.
در اطلاعیه ‌سازمان ‌سنجش ‌آموزش درباره اعلام ‌اسامی معرفی‌شدگان‌ چند برابر ظرفیت‌ رشته‌های دارای ‌شرایط ‌خاص آمده است: براساس اعلام رسمی وزارت آموزش و پرورش، این وزارتخانه برای تأمین بخشی از نیروی انسانی مورد نیاز آموزشی و پرورشی خود از طریق پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی از میان داوطلبان واجد شرایط آزمون سراسری دانشجوی متعهد خدمت خواهد پذیرفت.
لذا در صورت وصول ظرفیت و رشته محل‌های پذیرش دانشجو و تأیید آنها از سوی دفتر گسترش آموزش عالی، موضوع متعاقباً از طریق اطلاعیه‌های این سازمان به اطلاع داوطلبان خواهد رسید. ضمناً درخصوص شیوه انتخاب رشته و نحوه متقاضی شدن برای دانشگاه فرهنگیان اطلاع رسانی لازم صورت خواهد پذیرفت.
برای بررسی شرایط پذیرش دانشجو معلم از طریق دانشگاه فرهنگیان از میان داوطلبان علاقه‌مند در آزمون سراسری ۹۵ و عدم اعلام ظرفیت پذیرش در دفترچه راهنمای انتخاب رشته با نعمت الله موسی‌پور معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت‌وگو‌ کردیم.
نعمت‌‌الله موسی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم اظهار کرد: عدم اعلام ظرفیت پذیرش از سوی دانشگاه فرهنگیان در دفترچه کنکور سال ۹۵ به دلیل محدودیت مربوط به اخذ ردیف‌های استخدامی است.
وی افزود: دانشگاه فرهنگیان ذیل قانون متعهدین خدمت می‌تواند دانشجو جذب کند که برنامه پذیرش دانشجو را با آموزش‌وپرورش هماهنگ کرده‌ایم و براین اساس دو روش تعریف شده است؛ روش نخست جذب ۱۰ هزار دانشجومعلم از طریق آزمون سراسری سال ۹۵ و روش دوم جذب ۱۰ هزار فارغ‌التحصیل دانشگاه‌های کشور از طریق برگزاری آزمون استخدامی است.
معاون آموزشی دانشگاه فرهنگیان گفت:‌برای جذب دانشجو معلم در دانشگاه فرهنگیان باید حتماً مجوز سازمان برنامه و امور استخدامی را داشته باشیم و نامه درخواست خود را به این سازمان ارسال کردیم که با جدایی سازمان برنامه و امور استخدامی همزمان شد بنابراین هم‌اکنون کار به لحاظ اداری درگیرودار اقدامات است.
موسی‌پور تأکید کرد: در تلاش برای حل مُشکلات هستیم و به داوطلبان به طور قطع اعلام می‌کنم که این مُشکل حل خواهد شد و در دفترچه ضمیمه انتخاب رشته، ظرفیت پذیرش را اعلام خواهیم کرد.

برای مشاهده آخرین اخبار استخدام دانشگاه فرهنگیان اینجا کلیک نمایید

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز