تبلیغات

دولت هرچه سریعتر نسبت به پرداخت مطالبات گندم‌کاران چاره‌اندیشی کند

ساعت: 16:54 منتشر شده در مورخ: 1395/05/22 شناسه خبر: 853977

داود محمدی بیان کرد: در مذاکره حضوری با دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به عدم هماهنگی میان این سازمان و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در پرداخت مطالبات کشاورزان شدیدا گله کردم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛داود محمدی، رئیس کمیسیون اصل90 مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، با انتقاد از تاخیر دولت در پرداخت مطالبات گندم کشاورزان گفت: هر روز تاخیر در پرداخت مطالبات گندم کشاورزان خسارات بالایی به آنها وارد می‌کند که دولت باید هرچه سریعتر در این رابطه چاره‌اندیشی نماید. 

وی بیان کرد: زمانی که کشاورز با مشقت فروان محصولی همچون گندم را به زیرکشت می‌برد، در قبال برداشت گندم خود به کارگران، حمل و نقل بدهکار می‌شود و از سوی دیگر باید بهای این محصول را با نرخ بهینه بفروش برساند تا علاوه برصرفه اقتصادی بتواند هزینه تولید را نیز جوابگو باشد. 
نماینده مردم قزوین در مجلس با بیان اینکه دیرکرد در پرداخت مطالبات گندم کاران آنها را با مشکلات عدیده‌ای روبرو می‌کند، ابراز کرد: از سوی دیگر اگر کشاورزان در پرداخت تسهیلات دریافتی خود به بانک‌ها تاخیر داشته باشند؛ بلافاصله بانک‌ها با اخذ جریمه و سود ناشی از تاخیر در پرداخت این هزینه‌ها را کشاورزان زحمتکش می‌گیرند؛ آیا دولت حاضر است از کنارجرائم تاخیرها بگذرد؟
وی با اشاره به پیگیری خود از طریق رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی درباره حل مشکل گندم کاران اذعان کرد: در مذاکره حضوری با دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی نسبت به عدم هماهنگی میان این سازمان و وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی در پرداخت مطالبات کشاورزان شدیدا گله مند شده و اعتراض کردم که آقای نوبخت قول مساعد داد طی یک هفته آینده مشکل گندم کاران حل و فصل شود. 
رئیس کمیسیون اصل 90 مجلس با اشاره به افزایش 25 درصدی تولید گندم کشور در سال جاری بیان کرد: حل مشکل گندم کاران قطعاً موجب افزایش روحیه و خودباوری آنها شده و همین مسئله می‌تواند زمینه تولید و خودکفایی محصولات کشاورزی را فراهم سازد. 
انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز