تبلیغات

چرایی عدم امکان ثبت‌نام اتباع افغانستانی برای اربعین حسینی

مجید آقابابایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره چرایی مقدور نبودن ثبت‌نام اتباع افغانستانی در سامانه سماح برای زیارت اربعین اظهار کرد: اتباع افغانی که قصد نام‌نویسی برای سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی را دارند در حال حاضر باید صبر کنند.

وی ادامه داد: نحوه ارائه روادید(ویزا) به اتباع افغانی و اعزام آنان برای اربعین حسینی یکی از موارد مورد بحث و بررسی با طرفهای عراقی است و طی روزهای آتی این موضوع را مشخص خواهیم کرد.

دبیر ستاد مرکزی اربعین حسینی تصریح کرد: در حال حاضر فقط اتباع کشورمان می‌توانند با ورود به سامانه سماح برای سفر به عتبات در اربعین حسینی ثبت‌نام کنند و ثبت‌نام از اتباع افغانی نیز منوط به مذاکرات نهایی با طرفهای عراقی است.

آقابابایی با بیان اینکه پیگیریها برای نام‌نویسی اتباع افغان به طور جد انجام می‌گیرد، یادآور شد: ما حتی زیرساختهای نرم‌افزاری نام‌نویسی از اتباع افغانی را آماده کرده‌ایم و در صورت نهایی شدن این موضوع نام‌نویسی از این عزیزان به سرعت انجام می‌گیرد.

به گزارش تسنیم نام‌نویسی از مشتاقان سفر به عتبات عالیات در ایام اربعین حسینی از روز شنبه 16 مرداد ماه در سامانه سماح آغاز شده و تمامی افرادی که علاقمند به این سفر معنوی هستند باید در این سامانه ثبت‌نام کنند.
اعزام زائران اربعینی حسینی از 20 محرم‌الحرام برابر با یک آبان ماه سال 1395 آغاز خواهد شد.

انتهای پیام/

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز