تبلیغات

شمار کشته های انفجار امروز کابل 61 و مجروحان بیش از 200 نفر اعلام شد/ داعش مسئولیت انفجار را بر عهده گرفت

وزارت بهداشت افغانستان شمار کشته های انفجار امروز کابل را 61 تن و زخمی های این رویداد را بیش از 200 تن اعلام کرد. پیشتر این وزارتخانه تعداد کشته ها را 31 تن اعلام کرده بود.

به گزارش ایرنا، وزارت بهداشت عمومی افغانستان، اعلام کرد که پیکر 61 تن از کشته شدگان و بیش از تن از زخمی های انفجار امروز در منطقه «دهمزنگ» کابل به بیمارستان های پایتخت منتقل شده است. 

گفته می شود که سه تن از بانیان جنبش روشنائی به نام های «احمد بهزاد» و «جعفر مهدوی» دو تن از نمایندگان مجلس و «امید ذوالفقاری» فعال سیاسی در میان زخمی شدگان هستند. 

وزارت بهداشت از شمار کشته شدگان نظامی این انفجار اظهار بی اطلاعی کرد. 

در همین حال شاهدان عینی نیز می گویند که تعداد کشته شده ها به بیش از 100 تن می رسد. 

گروه تروریستی داعش مسئولیت این انفجار دلخراش را به عهده گرفته است. 

شاهدان عینی گفتند سه مهاجم انتحاری قصد داشتند خود را در میان تظاهرکنندگان منفجر کنند که یک تن از آنان توسط پلیس مورد هدف قرار گرفت و کشته شد، اما دو تن دیگر با فاصله ای اندک خود را منفجر کردند. 

بعد از این انفجار شرکت کنندگان در تظاهرات متفرق شدند، اما شماری از آنان اعلام کردند که از خواسته های خود دست نخواهند کشید و بار دیگر این تظاهرات را سامان خواهند داد. 

«محمد اشرف غنی» رئیس جمهوری افغانستان بعد از انفجار امروز به نیروهای امنیتی و بیمارستان ها دستور داد تا فوری به درمان زخمی های این انفجار بپردازند. 

«عبدالله عبدالله» رئیس اجرائی دولت افغانستان با انتشار پیامی، انفجار در میان جمعیت تظاهرکننده را به شدت محکوم کرد و از مسئولان امنیتی و نظامی خواست تا عاملان این حادثه هولناک و دلخراش را به سزای اعمال خود برسانند.

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز