تبلیغات

تاييد دوپينگ سيستماتيك در المپيك سوچي / احتمال محروميت كاروان روسيه از المپيك قوت گرفت

نتايج گزارش مربوط به دوپينگ سيستماتيك در المپيك زمستاني سوچي مشخص و تاييد شد كه اين كشور نمونه‌هاي دوپينگ ورزشكاران را جا به جا كرده است. به اين ترتيب وادا تاييد كرد كه دو و ميداني روسيه بايد از المپيك محروم بماند و با این اوصاف، احتمال محروميت كل كاروان روسيه نيز قوت گرفت.

به گزارش ايسنا به نقل از يورو اسپرت، چندي پيش اتهاماتي مبني بر دوپينگ سيستماتيك در المپيك زمستاني سوچي متوجه روسیه شد و وادا كميته‌اي را براي بررسي اين مساله تشكيل داد. امروز نتايج گزارش‌ها اعلام شد كه نشان مي‌دهد دوپينگ گسترده در المپيك سوچي اتفاق افتاده است.

گفته مي‌شود كه ١٥ مدال‌آور روس در اين مسابقات دوپينگ كرده‌اند. تعدادي از كشورها از جمله آمريكا و كانادا از كميته بين‌المللي المپيك درخواست كرده‌اند تا كل كاروان روسيه از المپيك محروم شود.

با اين حال توماس باخ رييس IOC اعلام كرده است: نمي‌خواهيم ورزشكاران يك رشته ورزشي به دليل اشتباه ورزشكاران رشته ديگر محروم شوند.

كميته بين‌المللي المپيك در بيانيه اي اعلام كرد كه قرار است فردا در جلسه‌اي اضطراري به تصميم‌گيري سريع درباره روسيه رسيدگي كند.

انتهاي پيام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز