تبلیغات

فایز السراج: لیبی در آستانه جنگ داخلی است

رئیس شورای ریاستی دولت توافق ملی مورد حمایت سازمان ملل از جامعه بین‌الملل خواست به منظور توقف وخامت اوضاع در جنوب لیبی وارد عمل شود.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت الوطن العربی، فایز السراج، رئیس شورای ریاستی دولت توافق ملی لیبی بدون روشن ساختن نقش و مداخله جامعه جهانی در خصوص لیبی در پیامی به دبیرکل اتحادیه عرب، دبیرکل سازمان همکاری اسلامی، رئیس کمیسیون اتحادیه آفریقا، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا و دبیرکل سازمان ملل از آنها خواست برای توقف آنچه که از طریق آشتی ملی و ثبات در لیبی به دست آمده، مداخله کنند.

السراج با اشاره به درگیری‌های ارتش در اطراف پایگاهی در جنوب لیبی تصریح کرد، درگیری‌های نظامی ناگهانی با حمله توپخانه‌ای و جنگنده‌ها بر پایگاه "تمنهنت" شدت یافت.

وی در ادامه گفت: تشدید درگیری‌های غیرقابل توجیه کشور را در آستانه جنگ داخلی قرار می‌دهد که همه از آن دوری می‌کنند.

نخست وزیر دولت توافق ملی لیبی افزود: تشدید درگیری‌ها هیچ ارتباطی با مبارزه با تروریسم ندارد و در راستای اقداماتی است که منجر به افزایش وخامت اوضاع در لیبی می‌شود.

السراج همچنین گفت: پنج کشور عضو دائم شورای امنیت اخیرا در بیانیه‌ای از تصمیم‌شان مبنی بر توقف فوری این عملیات در جنوب لیبی و حمایت از توافقنامه سیاسی به خاطر کاهش رنج مردم علی رغم ادامه و تشدید حملات خبر دادند.

وی در پایان سخنرانی‌اش گفت: تاکید می‌کنیم که ما از همه اقدامات و گزینه‌هایی که امنیت و ثبات را به لیبی بازمی‌گرداند حمایت خواهیم کرد.

انتهای پیام

گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

تبلیغات

جدیدترین اخبار

داغ ترین اخبار

تبلیغات

نرخ ارز